ישראל מתחברת לכלכלה
 

טכנולוגי

מילון כלכליסט
יורם שניר מקרן גריילוק שהשקיעה בריטליקה
יורם שניר מקרן גריילוק שהשקיעה בריטליקה 
צילום: עמית שעל
מניות קשורות לכתבה
   

  הסטארט-אפ ריטליקה נכנס לפירוק

  בכוונת רו"ח יואב כפיר, כונס הנכסים שמונה לחברה, למכור את הטכנולוגיה שפיתחה ריטליקה ובכך לאפשר את המשך הפעלתה בעתיד

  מאיר אורבך ואסף גלעד

  27.03.11, 11:20

  חברת הסטארט-אפ הישראלית ריטליקה נסגרה - כך מדווחת הבוקר (א') חברת המחקר IVC. הדיווח הגיע לאחר שבית המשפט המחוזי מינה את רו"ח יואב כפיר לכונס נכסים לחברה. כונס הכנסים מונה לבקשת בנק ההשקעות האמירקאי סיליקון וואלי בנק, בשל חוב של כ-2 מיליון דולר שצברה ריטליקה.


  ריטליקה, שהוקמה ב-2006, גייסה לפי ההערכות 10 מיליון דולר עד היום מקרנות ההון סיכון האמריקאיות גריילוק וסקויה ומסיליקון וואלי בנק. החברה הוקמה על ידי נועם גוזמן ודן וויסמן, ששימשו בה בתפקידים בכירים לפני סגירתה. היא פיתחה טכנולוגיות שונות לטלפונים סלולריים, ושמרה על פרופיל נמוך לאורך השנים.

   

  על פי IVC, ריטליקה העסיקה כ-40 עובדים שפוטרו בחודשים האחרונים. בכוונת כונס הנכסים למכור את הטכנולוגיה של החברה ובכך לאפשר את המשך הפעלתה בעתיד. בשלב זה אין הכונס רשאי עדיין לממש את הכנסים אלא רק להציעם למכירה.

    

  עד היום חתמה החברה על חוזה גדול עם רשת חנויות הסלולר הבלגית ALLO שמחזיקה רשת של 65 חנויות ו-150 עובדים. מקורבים לריטליקה אמרו ל"כלכליסט" שרשתות דומות בארצות הברית בוחנות הטמעה של טכנולוגיה שפיתחה החברה.

  קבלו למייל את כל חדשות הטכנולוגיה בניוזלטר יומי. לחצו להרשמה

   

  פרסום ראשון: 27.03.11, 11:20

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות