סגור

מור אסיא ושלי הוד-מויאל גייסו קרן חדשה של 55.5 מיליון דולר

מדובר בקרן המוסדית הראשונה של השתיים שמעוגנת ב-25 מיליון דולר מ-EIF, קרן ההשקעות שפועלת במסגרת תוכנית האיחוד האירופי למחקר וחדשנות. בעקבות הגיוס ינוהלו ב-iAngels 300 מיליון דולר דולר


פלטפורמת ההשקעות iAngels שהוקמה על ידי מור אסיא ושלי הוד-מויאל, השלימה את גיוס הקרן המוסדית הראשונה שלה של 55.5 מיליון דולר. מתוך סכום הגיוס, 25 מיליון דולר יגיעו מקרן EIF האירופית שפועלת במסגרת תוכנית HORIZON 2020 של האיחוד האירופי לעידוד מחקר וחדשנות.
מטרת הקרן, שמהווה חלק מבנק ההשקעות האירופי (EIB) ,היא בעיקר להכניס חדשנות לעסקים קטנים ובינוניים. משקיעים נוספים בקרן החדשה של אייאנג'לס הם היזמים המוכרים אייל גורה, קובי מרנקו וטלמון מרקו שאייאנג'לס השקיעה בעבר בחברות בהובלתם ובכך הם הופכים למעשה לאנג'לים שמשקיעים בעצמם בסטארט אפים.
1 צפייה בגלריה
מייסדות איי אנג'לס מימין: שלי הוד־מויאל ו מור אסיא
מייסדות איי אנג'לס מימין: שלי הוד־מויאל ו מור אסיא
מייסדות iAngels. מימין: שלי הוד-מויאל ומור אסיא
(צילום: עמית שעל)
יחד עם הקרן הזו, ינהלו הקרנות שהוקמו על ידי אסיא והוד מויאל 300 מיליון דולר. קרן אייאנג'לס הראשונה הוקמה לפני שמונה שנים ובמהלכן היא השקיעה ב-100 חברות. 22 חברות כבר ביצעו אקזיט, כאשר בשנה האחרונה נרשמו 8 מתוכם. הגדול ביותר הוא זה של פלטפורמת המסחר בניירות ערך ETORO שקרובה להשלמת עסקת מיזוג עם ספאק שמשקף לה שווי של 10 מיליארד דולר, ארבה רובוטיקס שפועלת בתחום הרכב האוטונומי שאמורה להתמזג עם ספאק לפי שווי של כ-700 מיליון דולר וחברת התוכנה אפליטולס שנמכרה לקרן ההשקעות תומא בראבו ב-250 מיליון דולר.
שלי הוד-מויאל, מייסדת ושותפה ב-iAngels, אמרה לכלכליסט: "תופעה מבורכת ומחממת את הלב שאנחנו רואים היא שיזמים ישראלים שהצליחו, נוהגים להפוך להיות אנג׳לים בעצמם ולהשקיע בדור היזמים הבא. כיף לראות שאנחנו ציר מרכזי בתופעה הזאת ושהיזמים המצליחים שלנו רואים כיצד iAngels תרמו להצלחתם ובחרו בקרן iAngels Ventures ובפלטפורמת ההשקעות שלנו כמרחב שבו הם בונים תיק השקעות בסטארט-אפים ישראלים״.