סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

בגלל הלחימה בעזה: ריב בין אתר גיימינג פופולרי לסניף הישראלי שלו

אתר חדשות הגיימינג IGN, המפעיל רשת זכיינים ברחבי העולם, פרסם המלצה לתרום לארגונים הומניטריים בעזה, והסיר אותה כעבור קצת יותר מיממה - לא לפני שעורר את זעמם של חברי השלוחה המקומית. "אנחנו ב-IGN ישראל תומכים בחיילי צה"ל", הם כתבו בתגובה

חזית לא צפויה נפתחה בסוף השבוע בעקבות מבצע "שומר החומות": בין אתר IGN, מאתרי הגיימינג הגדולים והוותיקים בעולם, לבין שלוחתו הישראלית IGN Israel. האתר האמריקאי, שבימים כתיקונם עוסק בעיקר בחדשות גיימינג ובסיקור של בידור מהצד הגיקי של הסקאלה, פרסם רשימת ארגונים הומניטריים הפועלים בעזה לצד הקריאה לסייע להם כספית. IGN ישראל פרסם בתגובה הודעה נחרצת המתנערת מהמהלך של אתר האם ואף ציינו כי הם מתכוונים לפעול "בכל הדרכים האפשריות כדי להסיר את התוכן המטעה הזה מהמהדורה האמריקאית". קצת יותר מיממה לאחר פרסום הפוסט, הוא וכל האיזכורים לו בחשבונות הסושיאל של IGN הוסרו - אם כי בינתיים לא ברור האם היה לכך קשר למחלוקת עם IGN ישראל.
"אזרחים פלסטינים רבים סובלים כרגע בירושלים, בעזה ובגדה המערבית בעקבות פעולות של כוחות ישראליים", נכתב בעמוד IGN האמריקאי, שאף הוסיף לפרק זמן קצר את הדגל הפלסטיני ללוגו שלו. בין הארגונים ש-IGN המליץ לתמוך בהם נמנים UNRWA ורופאים ללא גבולות. עבור IGN, אתר הנוקט לרוב גישה קלילה יחסית למושאי הסיקור שלו ולא משתייך לשורת אתרי גיימינג עם נטייה פוליטית מובהקת יותר, כגון Kotaku, זו היתה חריגה מהקו העריכתי הכללי. באתר האמריקאי, עוד בטרם הוסר הפוסט, אף הספיקו לרכך מעט את העמדה הראשונית והחליפו את הדגל הפלסטיני שהתווסף בלוגו לדגל ניטרלי יותר, זה של הצלב האדום – זאת, כאמור, לפני שהוסר כליל. כעת מופיעה באותו המקום הפניה אחרת, עם מידע שימושי על קבלת חיסון קורונה בארצות הברית.
1 צפייה בגלריה
IGN
IGN
הפוסט שהצית את המחלוקת
(IGN)
התגובה של IGN ישראל הגיעה במהרה, כאמור, והיתה מפתיעה בנחרצותה. אמנם מדובר בגוף עצמאי, הפועל כזכיין של המותג העולמי ולא באמת כ"סניף מקומי", ובכל זאת מחלוקות פומביות כאלו בין גופים הנושאים את אותו שם הן לא בדיוק מחזה נפוץ. "גולשים יקרים, גם אנחנו נדהמנו לגלות הבוקר קמפיין תרומה מטעה ומבלבל שנמצא באתר IGN האמריקאי. חשוב לנו להדגיש שאנחנו מגנים את הפעולה הזו ולא לקחנו חלק בה או היינו מודעים לה, זו לא דרכנו", נכתב בכל חשבונות הסושיאל של IGN ישראל. "אנחנו ב-IGN ישראל תומכים במדינת ישראל (מן הסתם) ותומכים בחיילי צה"ל אשר עושים הכל כדי לשמור על כולנו בימים קשוחים אלה", הם הוסיפו, כל זאת בזמן שעמודי הבית של שני הגופים ממשיכים לעסוק יחד בנושאים כמו הטריילר החדש ל"ונום 2" והמשחק החדש בסדרת Resident Evil.
ב-IGN ישראל סירבו להגיב.