סגור
חיפוש

השף הישראלי שרוצה להתחרות בטינדר

השף רן שמואלי נמנה עם המייסדים של אפליקציית היכרויות ישראלית חדשה בשם היוש (Heyoosh), שהושקה היום ואמורה להחזיר את הכימיה והרגשות האמיתיים לסצינת הדייטינג. ניסן בכר, אחד המייסדים: "הדייטינג צריך לחזור לעניין רגשי, ולא רק להעביר תמונות ימינה או שמאלה"

השף רן שמואלי מנסה את מזלו גם בהייטק. הכירו את אפליקציית ההיכרויות היוש -Heyoosh - שהושקה היום (ב'). אפליקציה, שלדברי המייסדים, ניסן בכר, מאור גיל ושמואלי תחזיר את הכימיה והרגשות האמיתיים לסצינת הדייטינג. במילים אחרות, האפליקציה רוצה לייצג גישה הפוכה ב-180 מעלות מזו של טינדר.
לא עוד סווייפ לימין או לשמאל, אלא קוד QR אותו יציגו אחד לשני מי שמרגישים שאולי יש ביניהם סיכוי למשהו. בכר סיפר לכלכליסט, כי "הרעיון נבע מהרצון לחזור לרגשות אמיתיים, אני חושב שהדייטינג צריך להפוך חזרה לעניין רגשי, ולא רק להעביר תמונות ימינה או שמאלה".
״היוש מעודדת את המשתמשים להרים את העיניים מהמסך ולהסתכל סביב״, הסביר שמואלי. ״לאחר שנה קשה של בידוד וסגרים, היוש מחזירה אותנו לחיבור האנושי שכל כך חסר לנו״.
2 צפייה בגלריה
רן שמואלי מסעדת קלארו פנאי
רן שמואלי מסעדת קלארו פנאי
רן שמואלי
(צילום: אוראל כהן)
"באפליקציות הדייטינג שיש כרגע בשוק, כל אחד צריך למכור את עצמו באמצעות פרופיל במטרה להרשים את הצד השני. כולם חשופים לעיניים שיפוטיות רבות. בנוסף לאובדן הפרטיות והחשיפה הבוטה, לא פעם תגלו שאין כל קשר בין התמונה באפליקציה למציאות", מוסיף בכר.
הרעיון פשוט, במקום שהאפליקציה תעשה ביניכם התאמה, היה לכם קליק עם מישהו? פתחו את היוש וציינו מתי ואיפה נפגשתם. המערכת תחפש התאמה ותעדכן את הגולשים בזמן אמת. במידה וגם האדם השני עשה את אותה פעולה, האפליקציה תציג תמונה שלו ותשאל האם זה האדם שאתם מחפשים? אם שני הצדדים עונים כן, תפתח תיבת שיח בטוחה ומוצפנת ל-24 שעות בלבד.

2 צפייה בגלריה
היוש heyoosh אפליקציה הכרויות אפליקציות
היוש heyoosh אפליקציה הכרויות אפליקציות
אפליקציית ההיכרויות החדשה
(צילום: יח"צ)
אופציה נוספת באפליקציה היא סריקת QR Code. במידה והכרתם מישהו ולא מתאים לכם למסור את הפרטים לאדם זר, ניתן להתחבר ישירות לצ'אט באמצעות סריקת ברקוד.
האפליקציה מוצפנת ובטוחה לחלוטין מתגאה בכר. הוא מסביר שההצפנה של השיחה מתבצעת במכשיר עצמו, כך שגם מפעיל השירות לא יכול לדעת מה כוללת השיחה. עם זאת החברה כן שומרת פרופיל מסוים אך הוא מקושר רק לאימייל שדרכו נרשמתים לשירות. הוא משמש כאמצעי לזיהוי משתמשים בעייתיים מחד, אך גם כדי לאפשר לפתוח כרטיס לקוח במידה ושילמו על השדרוגים.
בכר לא אמר כמה אלה יעלו, אך הוא ציין שהם כוללים אפשרות למספר צ'טים בלתי מוגבל למשל לעומת 5 במסלול החינמי.setTimeout(function() { let button = document.querySelector(".ArticleImageGalleryShareButtons .fbBtn") button && button.addEventListener('click', function(event) { window.dataLayer.push({ event: "Share_Events", Category: "Share", Action: "Photo Gallery", Label: "Facebook" }); }) button = document.querySelector(".ArticleImageGalleryShareButtons .twBtn") button && button.addEventListener('click', function(event) { window.dataLayer.push({ event: "Share_Events", Category: "Share", Action: "Photo Gallery", Label: "Twitter" }); }) button = document.querySelector(".ArticleImageGalleryShareButtons .mlBtn") button && button.addEventListener('click', function(event) { window.dataLayer.push({ event: "Share_Events", Category: "Share", Action: "Photo Gallery", Label: "Mail" }); }) button = document.querySelector(".share-icon.facebook") button && button.addEventListener('click', function(event) { window.dataLayer.push({ event: "Share_Events", Category: "Share", Action: "Photo Gallery", Label: "Facebook" }); }) button = document.querySelector(".share-icon.twitter") button && button.addEventListener('click', function(event) { window.dataLayer.push({ event: "Share_Events", Category: "Share", Action: "Photo Gallery", Label: "Twitter" }); }) button = document.querySelector(".share-icon.email") button && button.addEventListener('click', function(event) { window.dataLayer.push({ event: "Share_Events", Category: "Share", Action: "Photo Gallery", Label: "Mail" }); }) button = document.querySelector(".share-icon.print") button && button.addEventListener('click', function(event) { window.dataLayer.push({ event: "Share_Events", Category: "Share", Action: "Photo Gallery", Label: "Print" }); }) button = document.querySelector(".calcalistShare.fb") button && button.addEventListener('click', function(event) { window.dataLayer.push({ event: "Share_Events", Category: "Share", Action: "Photo Gallery", Label: "Facebook" }); }) button = document.querySelector(".calcalistShare.tw") button && button.addEventListener('click', function(event) { window.dataLayer.push({ event: "Share_Events", Category: "Share", Action: "Photo Gallery", Label: "Twitter" }); }) button = document.querySelector(".calcalistShare.mail") button && button.addEventListener('click', function(event) { window.dataLayer.push({ event: "Share_Events", Category: "Share", Action: "Photo Gallery", Label: "Mail" }); }) }, 3000);