סגור
גג עמוד לכלכליסט טק דסקטופ

אפל מכוונת גבוה: בונה על צמיחה של 20% במכירת האייפונים השנה

ענקית הטכנולוגיה ביקשה מהספקים להרכיב השנה 90 מיליון מכשירי אייפון מהדור הבא, זאת לעומת כ-75 מיליון יחידות שנהגה להזמין בהשקות הקודמות. לפי מקורבים, המכשיר החדש יכלול שיפורים במעבד, במצלמה ובתצוגה

אפל ביקשה מהספקים שלה להרכיב השנה 90 מיליון מכשירי אייפון הדור הבא, עלייה חדה לעומת המשלוחים של 2020, כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג המתבססת על אנשים המעורים בנושא.
ענקית הטכנולוגיה שמרה בשנים האחרונות על רמה עקבית של הזמנות בסביבות 75 מיליון יחידות החל מההשקה של המכשיר ועד לסוף אותה השנה. התחזית המשודרגת ל-2021 מצביעה על כך שבחברה מעריכים כי ההשקה הראשונה של מכשיר אייפון מאז החלו בהתחסנות נגד קורונה תוביל לביקוש מוגבר. מכשירי האייפון הבאים יהיו השניים שמוציאה החברה בדור החמישי (5G).
לפי המקורבים, שביקשו להישאר בעילום שם, המכשיר החדש יכלול שיפורים במעבד, במצלמה ובתצוגה. בנוסף, אפל מתכננת עדכון לכל הדגמים הקיימים. חשיפת המכשירים החדשים תתקיים השנה בהתאם למסורת בספטמבר, זאת בעוד שבשנה שעברה ההשקות נדחו לאוקטובר בשל שיבושים בשרשראות האספקה.
1 צפייה בגלריה
אפל משיקה האייפון 12 פרו
אפל משיקה האייפון 12 פרו
אייפון 12
(צילום מסך: אפל)
לפי הדיווחים, העיצוב של המכשירים החדשים יישאר כמעט ללא שינוי, והחברה מתכננת להקטין את הגודל של המצלמה הקדמית וחיישן זיהוי הפנים כדי להתאים ליריבים.
דובר של אפל סירב להגיב על הדיווחים.
השדרוגים למצלמה יתמקדו ברובם במאפיינים מתקדמים למצלמת הווידיאו כמו שיפור בעדשת הזום האופטית. בחברה בחנו גם חיישן נסתר לטביעות אצבעות, אך המאפיין הזה קרוב לוודאי שלא ייכלל בסופו של דבר בדור הנוכחי של מכשירים.
אפל אמנם ביקשה מהספקים להרכיב 90 מיליון יחידות, אך לפי אחד המקורבים המספר הממשי יהיה כנראה נמוך בכמה מיליונים מהיעד. מקורב נוסף הוסיף כי אחת הסיבות להעלאת ההזמנה של אפל היא הסנקציות שהוטלו על חטיבת הסמארטפונים של וואווי הסינית. כמו כן, ההערכה היא כי המחסור העולמי בשבבים שכבר פגע במספר תעשיות, לא ישפיע על הייצור של מכשירי האייפון הנוכחיים. אפל היא הלקוח הגדול ביותר של יצרנית השבבים המובילה TSMC ומכיוון שההשקות מתקיימות כאירוע שנתי הספקים מתכוננים אליהן חודשים מראש.
מלבד מכשירי האייפון באפל מתכוונים להשיק מוצרים נוספים בהמשך השנה, ביניהם מחשבים ניידים MacBook Pro, אייפד מיני בעיצוב חדש ושעונים עם תצוגות מעודכנות.