סגור

שירהטק השלימה גיוס לפי שווי גבוה ב-72% מבגיוס הקודם, ודחתה את ההנפקה

קרן SIBF2 הובילה סבב גיוס של 20 מיליון שקל בחברת הטכנולגיה, לאחר שבאפריל גייסה שירהטק מיוניקורן 5 מיליון שקל לפי שווי של 58 מיליון שקל; החברה מתכננת לנצל את קצב הצמיחה המואץ שלה להנפקה גדולה יותר בהמשך השנה

חברת הטכנולוגיה שירהטק השלימה גיוס לפי שווי של 100 מיליון שקל, חודשיים בלבד אחרי ששותפות המו"פ יוניקורן השקיעה בה 5 מיליון שקל לפי שווי של 58 מיליון שקל.
במקביל להודעה על הגיוס, הודיעה שירהטק על דחיית תוכנית ההנפקה בבורסת תל אביב, במטרה להגיע להנפקה בעתיד כחברה חזקה יותר ובשווי גבוה יותר.
1 צפייה בגלריה
דוד וקטור מנכ"ל שירהטק
דוד וקטור מנכ"ל שירהטק
דוד וקטור, מנכ"ל שירהטק
(צילום: הדר חבני)
שירהטק השלימה גיוס פרטי של 20 מיליון שקל מקרן SIBF2 ועוד משקיע שמוגדר "אסטרטגי" ושפרטיו לא פורסמו.
שירהטק, שתכננה להנפיק בבורסה לפי שווי של 120-100 מיליון שקל, דוחה את ההנפקה לטווח שבין חצי שנה לשנה. אם התוכניות העסקיות של החברה יתקדמו בקצב המתוכנן, החברה מתכנן להנפיק בהמשך לפי שווי גבוה יותר בצורה משמעותית, וייתכן אף שתכוון לגייס בבורסת הנאסד"ק.
שירהטק מנהלת במגעים מתקדמים מאוד לרכישת חברה באירופה באמצעות הכספים שגייסה בשני סבבי הגיוס האחרונים – 32 מיליון שקל. המוצר של שירהטק כולל חמישה סנסורים שונים והוא מאפשר יצירת מידע חיוני מנכסים ומכונות ישנות שאינן חכמות.
לחברה יש כבר מצבת לקוחות שרכשו את המוצר ונמצאים בפיילוט מתקדם בתשלום, כ-45 חברות רכשו את הפתרון ובודקות אותו. בין החברות נמצאות האניוול, סימנס גרמניה ובחודשיים האחרונים הצטרפה ענקית התרופות באייר שהחלה לבחון פיילוט גדול על קו ייצור האספירין שלה. בקרוב יתחיל פיילוט שיבחן את פסי הייצור של אסטרהזניקה.
דוד וקטור, מנכ"ל שירהטק, אמר כי החברה "נמצאת במקום הנכון ובזמן הנכון. הטכנולוגיה שלנו המבוססת על סנסורים חכמים ויכולות AI עמוקות ללימוד תהליכים ברצפת הייצור, תורמת למפעלים וחברות יצרניות תובנות עסקיות, ערך רב בזמן קצר עם שיפור ברווחיות, זאת לצד קצב צמיחה מהיר של שוק ה-Industry 4.0 שבו שירהטק פועלת.
"הגיוס הפרטי הגדול מקבוצת קרן SIBF ומהמשקיע האסטרטגי הנוסף, מהווה הבעת אמון בהנהלה, בחברה ובאסטרטגיה שלנו, ומאפשר לחברה להתמקד בהשגת יעדים וחיזוק יכולת הפיתוח והמכירה. לעת עתה נדחה את ההנפקה הציבורית שתוכננה, במטרה להגיע לשוק הציבורי כחברה חזקה וגדולה יותר, ובשווי גבוה יותר".
אור בן שושן, השותף המנהל בקרן SIBF מסר "בסיבוב ההשקעה הקודם בשירהטק השקענו 6 מיליון שקל. כעת אנחנו משקיעים את רוב הסכום בסבב הנוכחי שהיקפו כ-20 מיליון שקל. היוזמה למשוך את ההנפקה היתה שלנו. אנחנו חושבים ששירהטק היא חברה מדהימה עם יכולת צמיחה גדולות בזמן קצר מאוד. המודל שלנו הוא להצמיח חברות ולהיות מעורבים בניהולן. תוך כדי עבודה עם שירהטק הבנו שיש כאן הזדמנויות גדולות. לכן החלטנו לעשות הנפקה פרטית ואני מעריך שבתוך רבעון עד שניים נחזיר למסלול של הנפקה בבורסה הישראלית בשווי הרבה יותר משמעותי. ההון האנושי בחברה הוא מצוין ואנחנו מאמינים בהפיכת פסי ייצור לחכמים יותר. זו בשורה גדולה ופוטנציאל אדיר".
את העסקה ליוו עו״ד דרור תורן ושחר רוזנטל ממשרד עו"ד וקסלר ברגמן וצוות פירמת BDO.