סגור
גג עמוד לכלכליסט טק דסקטופ

מיקרוסופט: חזרת העובדים למשרדים בארה"ב נדחית ללא הגבלת זמן

לפי דיווח בסוכנות AP, החברה מסרה לעובדיה כי החליטה "לא לקבוע תאריך חדש". אפל, גוגל, פייסבוק ואמזון דחו את החזרה למשרדים לינואר 2022

מיקרוסופט הודיעה לעובדים שלה כי היא דוחה את החזרה לעבודה במשרדים עד שהמצב יהיה בטוח יותר, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות AP. "בהתחשב בחוסר הוודאות סביב הקורונה, החלטנו לא לקבוע תאריך חדש לחזרה מלאה לעבודה במשרדים בארה"ב", מסר ג'ארד ספאטארו, סגן נשיא בכיר. בחברה תכננו בתחילה לשוב לעבודה במשרדים בספטמבר, וכבר דחו זאת פעם אחת ל-4 באוקטובר, אך כעת הודיעו כי גם התאריך הזה נדחה ללא הגבלת זמן.


מיקרוסופט מעסיקה כ-181 אלף עובדים במשרה מלאה, מתוכם 103 אלף בארה"ב. ספאטארו הוסיף כי בחברה ימתינו להנחיות משרדי הבריאות כדי לקבוע מתי בטוח לשוב למשרדים, וכי הם יתנו לעובדים תקופה של 30 יום להתכונן לשינוי. כמו כן, כבר בחודש שעבר מסרו בחברה כי ידרשו מהעובדים, הספקים והמבקרים במשרדים ובאתרים השונים להציג הוכחת התחסנות.
בשל המצב חברות רבות, בעיקר בתעשיית הטכנולוגיה, אימצו מודל עבודה היברידי שמשלב בין עבודה מהמשרד ועבודה מהבית. חברות רבות, ביניהן אפל, גוגל, פייסבוק ואמזון תכננו גם להשיב את העובדים למשרד בספטמבר, אך בדומה למיקרוסופט דחו את התוכניות לפחות עד 2022.

1 צפייה בגלריה
סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט
סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט
סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט
(צילום: מיקרוסופט)