סגור
חיפוש

צפו: משטרת ניו יורק נעזרת בכלב רובוטי לביצוע מעצר

סרטון חדש שבו מוצג כלב רובוטי של בוסטון דיינמיקס המסייע למשטרת ניו יורק בעת מעצר עורר תדהמה בקרב התושבים. "מעולם לא ראיתי משהו כזה בחיי", אמר אחד מהם


סרטון חדש המציג כלב רובוטי המסייע למשטרת ניו יורק מעורר תדהמה ותרעומת בקרב התושבים. "מעולם לא ראיתי משהו כזה בחיי", הגיב אחד הצופים. לפי דובר של המשטרה, בניו יורק משתמשים ברובוטים בדרכים שונות מאז שנות ה-70, במיוחד באירועים של בני ערובה וחומרים מסוכנים.
הכלב הרובוטי של משטרת ניו יורק
הרובוט המככב בסרטון נקרא "ספוט" והוא מיוצר על ידי חברת בוסטון דינמיקס, שידועה בכך שהיא מייצרת רובוטים שיכולים לתקשר אחד עם השני, לפתוח דלתות ואפילו לרקוד.
1 צפייה בגלריה
כלכליסט כלב רובוט דיגידוג בוסטון דיינמיקס משטרת ניו יורק
כלכליסט כלב רובוט דיגידוג בוסטון דיינמיקס משטרת ניו יורק
הכלב "ספוט". ראש העיר טען כי איננו מודע לשימוש בו
(youtube/ FNTV)
בשלב זה נבדק השימוש ברובוט בקרב משטרת ניו יורק, הוסיף הדובר. עם זאת, ראש העיר ביל דה בלאסיו הודה בשבוע שעבר כי לא היה מודע לשימוש ברובוטים והסכים כי הם עלולים לעורר אי נוחות בקרב אנשים.
כותרת משנה(149 תווים)סרטון חדש שבו מוצג כלב רובוטי של בוסטון דיינמיקס המסייע למשטרת ניו יורק בעת מעצר עורר תדהמה בקרב התושבים. "מעולם לא ראיתי משהו כזה בחיי", אמר אחד מהם"אני בהחלט שותף לחשש. אם זה מטריד אנשים, עלינו לשקול מחדש את המשוואה", אמר. "אני לא יודע מה נעשה כדי לבחון את השימוש, אך אני בהחלט מתכוון לדבר עם נציב המשטרה על כך. אני לא רוצה שאנשים ירגישו שמשהו קורה והם לא מודעים אליו. ולכן נעבוד על זה".
המשטרה בארה"ב ספגה בשנה האחרונה ביקורת רבה בעיקר לאחר מותו על ידי שוטר של פלויד ג'ורג' ביוני האחרון, שהוביל למהומות נרחבות במדינה. הביקורת מופנית גם כלפי השימוש בבינה מלאכותית ותוכנות לזיהוי פנים.
המעצר שבו כיכב ספוט היה קשור לתקרית של אלימות בתוך המשפחה בפרויקט של דיור ציבורי. השוטרים שהגיעו למקום גילו דלת דירה פתוחה ומספר אנשים שניסו לעזוב את הדירה. אדם אחר (41) עמד בחדר אחורי עם אם ותינוק, וייתכן והחזיק בנשק, כך לפי עדויות האנשים בזירה.
המשטרה הצליחה לנהל דיון עם החשוד והאם התינוק נמלטו. הנשק נמצא ואותו אדם הואשם בהחזקה לא חוקית של כלי נשק. לפי מקור במשטרה, הכלב הרובוטי שנצפה בתקרית היה בכוננות בלבד ולא השתמשו בו בסופו של דבר.
מחירו של הרובוט עומד על 74 אלף דולר, ולפי האתר של בוסטון דינמיקס הוא יכול לאסוף "מידע אינסופי".