סגור
חיפוש

בית משפט באוסטרליה: גוגל הוליכה שולל משתמשים לגבי היסטוריית המיקומים

בית המשפט פסק כי בניגוד להצהרותיה - ענקית מנוע החיפוש יכולה לאסוף, לאחסן ולהשתמש במידע על מיקום גם אם "היסטוריית המיקומים" כבויה, וזאת במידה ופתוחה ההגדרה "פעילות רשת ואפליקציות". התביעה הוגשה על ידי ועדת התחרות והצרכנות באוסטרליה. גוגל: "איננו מסכימים עם הממצאים"

בית המשפט הפדרלי באוסטרליה פסק כי גוגל הוליכה שולל את המשתמשים, בנוגע לאיסוף מידע אישי על המיקום שלהם באמצעות מכשירים ניידים, עם מערכת הפעלה של אנדרואיד בין השנים 2017-2018, כך לפי הודעת הממונה על ההגבלים העסקיים במדינה.

ועדת התחרות והצרכנות האוסטרלית (ACCC), שפתחה בהליכים משפטיים נגד גוגל ב-2019, מסרה כי הפסיקה היא "ניצחון חשוב לצרכנים בנוגע להגנה על הפרטיות באינטרנט". לפי הודעת הוועדה, גוגל הוליכה שולל את המשתמשים וגרמה להם לחשוב שענקית מנוע החיפוש יכולה לאסוף מידע אישי רק אם בהגדרות מפעילים את "היסטוריית מיקומים". עם זאת, בית המשפט פסק שגוגל יכולה עדיין לאסוף, לאחסן ולהשתמש במידע על מיקומים אם ההגדרה של "פעילות רשת ואפליקציות" פתוחה, גם אם היסטוריית המיקומים כבויה.


1 צפייה בגלריה
עובדי גוגל משרדי גוגל בארצות הברית 2
עובדי גוגל משרדי גוגל בארצות הברית 2
מטה גוגל בארה"ב
(צילום: שאטרסטוק)

"זהו ניצחון חשוב לצרכנים, במיוחד לכל מי שדואג לפרטיות ברשת, שכן החלטת בית המשפט העבירה מסר חזק לגוגל ולחברות הטכנולוגיה הגדולות האחרות לא להוליך שולל את הלקוחות", מסר יו"ר הוועדה רוד סימס.
דובר של גוגל מסר בתגובה כי בית המשפט דחה רבות מהטענות שהועלו נגדה. "איננו מסכימים עם הממצאים שנותרו ואנחנו בשלב זה בוחנים את האפשריות שעומדות בפנינו, כולל ערעור אפשרי", מסר הדובר.
רגולטור התחרות באוסטרליה וגוגל כבר נקלעו לעימות מוקדם יותר השנה על רקע חוק חדש שחייב את ענקיות הטכנולוגיה לשלם עבור תכני חדשות.