$
חדשות נדל"ן

ביהמ"ש עצר צו פינוי לאולם אירועים שלא שילם דמי שכירות

אולם ואסקו בחולון לא שילם דמי שכירות בחודשים האחרונים העומדים על 65 אלף שקל בחודש בתוספת מע"מ. השוכרת שהשיגה צו עיכוב לפינוי במסגרת ערעור שהוגש למחוזי: "פסק הדין לא מפנים את המשמעות המטלטלת של מגפת הקורונה"

שלומית צור 08:0503.08.20
בית המשפט המחוזי עצר צו פינוי לאולם האירועים ואסקו בחולון שלא שילם דמי שכירות בחודשים האחרונים. בינואר השנה נחתם הסכם שכירות בין יצחקי נכסים ובין חברת חיא שותפויות שביקשה לשכור את הנכס. דמי השכירות עומדים על 65 אלף שקל בחודש בתוספת מע"מ. ב־20 במרץ הודיעה הנתבעת כי בשל משבר הקורונה אולם האירועים נסגר ואין בכוונתה לשלם על חודש אפריל. אין מחלוקת כי השוכרת לא שילמה את די השכירות מאז, אף שבחודש יוני החלו להתקיים אירועים בנכס.
אולם אירועים ואסקו אולם אירועים ואסקו צילום: יאיר שגיא

 

יצחקי נכסים הגישה תביעת פינוי לבית משפט השלום בתל אביב, וזה הורה לפנות את הנכס עד 30 ביולי בנימוק ש”אין הצדקה לחייב את התובעת לשאת בעצמה ולבדה במלוא הנזק הנובע ממצב החירום”.

 

בינתיים השוכרת השיגה צו עיכוב לפינוי הנכס במסגרת ערעור שהגישו עוה"ד אילן בומבך ויריב רונן ממשרד אילן בומבך (שלא ייצגו בהליך בבית משפט השלום). "פסק הדין לא מפנים את המשמעות המטלטלת של מגפת הקורונה", נטען בערעור. לטענת השוכרת, על בית המשפט היה לדחות את התביעה כי פסק הדין התעלם מהעובדה כי שילמה לבעלת הנכס 310 אלף שקל דמי כניסה, מעבר לדמי השכירות החודשיים, ומאחר שתוקף ההסכם לתשע שנים, אך נחתם רק חודשיים לפני פרוץ המשבר.

 

x