שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורות חיים
דרושים עובדים קטן

"אני נאחזת בשיניים גם כשהעבודה היא סיוט, כי צריך לגדל את הילד"

פזית זימבר, אם חד הורית ומובטלת: "אפילו בלשכה לא מצליחים למצוא לי עבודה. הם אומרים במפורש: 'אם לא תביאי בייביסיטר, לא תמצאי', אבל מצד שני כל המשכורת תלך לי על בייביסיטר"

הדס שפר 08:3120.02.11

מי את: פזית זימבר (33), גרושה ואם לבן 8. חותמת אבטלה בלשכה זה חצי שנה. מתגוררת בעין ורד.

 

מזונות: "אני דואגת לילד בעצמי. בעלי לא משלם מזונות באופן מסודר. בכל פעם מחדש אני צריכה להגיש בקשה להוצאה לפועל. כשאני כן מקבלת - זה רק 2,100 שקל לחודש - לא כולל החזרי הוצאות חינוך וביגוד כנדרש".

 

קריירה: "עבדתי כקניינית בכמה מקומות. העבודה היא מול הספקים וההנהלה: להזמין סחורה, לדאוג למלאים, לנסוע להביא דברים חדשים".

 

פזית זימבר. "כאם חד-הורית אני יכולה לומר שהמדינה עושה לנו עוול גדול" פזית זימבר. "כאם חד-הורית אני יכולה לומר שהמדינה עושה לנו עוול גדול" צילום: אוראל כהן

 

הילד גדל אצל הסבתא: "עברתי לגבעתיים כי הציעו לי לעבוד כמנהלת חנות וקניינית. פעמיים בשבוע נשארתי עד אחרי 19:00 ובשאר הימים עד 16:00, והיו גם הרבה נסיעות לחו"ל. השעות היו קשות, הבן שלי היה בלי אמא. זה המחיר של להרוויח כסף. בשלב מסוים החלטתי שזה מספיק".

 

לסבול בשקט: "מצאתי עבודה ברשת מסעדות כקניינית, עבדתי שם שנתיים שבהן מיררו לי את החיים. הם היו משחקים עם תלושי המשכורת. העבודה היתה עד 15:30, אבל המשכתי לעבוד מהבית לפנות בוקר ובסופי שבוע. עם כל זה, את נאחזת בשיניים גם כשהעבודה מתגלה כסיוט, כי את צריכה לגדל ילד. בשלב מסוים החלטתי שאני לא יכולה יותר".

 

מבינה את הדרישות: "שוב חיפשתי עבודה בתחום. התחלתי לעבוד כקניינית במסעדה התל אביבית ננוצ'קה. הבוסית ניסתה ללכת לקראתי, אבל הדרישה של השעות היתה מגבלה מבחינתה ואני לא יכולתי לתת יותר. הבנתי אותה".

מלכוד הבייביסיטר: "בצעירותי למדתי בבית הספר עיצוב ותפירה. אני מוכרת פה ושם, אבל זה לא מספיק. אנשים לא מקבלים אותי לעבודה כי השעות לא מספיקות. בשבועיים האחרונים שלחתי יותר מ־200 קורות חיים כמזכירה, כפקידה, כסייעת בגן, כתופרת. אפילו בלשכה לא מצליחים למצוא לי עבודה. הם אומרים במפורש: 'אם לא תביאי בייביסיטר, לא תמצאי', אבל מצד שני כל המשכורת תלך לי על בייביסיטר".

 

האכזבה שלי: "כאם חד־הורית אני יכולה להגיד שהמדינה עושה לנו עוול גדול. לא תבעתי מהמדינה עד עכשיו כלום, גם כשלא קיבלתי מזונות. אנחנו בקושי שורדות עם הציפורניים. הכל נעשה יקר. ילדים הפכו למגבלה למי שרוצה גם לעבוד. צריך לתת תמריצים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x