• תפריט
ועידת ניו יורק 2018 רכיבים מיוחדים  גג עמוד ועידה כתבה

Mind the Tech NY

"רחפנים ישפיעו מאוד על תחום החקלאות: יכולים לנטר כמות גדולה מאוד של יבולים"

רועי דגני, מייסד ומנכ"ל אירודורם, אמר בוועידת ניו יורק: "המחירים הגבוהים של חומרי הדברה וציוד חתכו את רווחי החקלאים, ולכן נולד תחום חדש - חקלאות מדויקת"

הגר רבט, ניו יורק 21:3613.03.18

"דמיינו שיכולתם לזהות זיהום מהאוויר או שיכולתם למנוע ממישהו לטבוע בלי לעזוב את החדר. הרעיונות האלה היו נראים דימיוניים לפני כמה שנים אבל הם כבר לא כאלה היום", כך אמר היום רועי דגני, מייסד ומנכ"ל אירודורם (Aerodrome), בוועידת ניו יורק של "כלכליסט".

 

"תחום החקלאות יהיה מושפע במיוחד מרחפנים. המחירים הגבוהים של מוצרי לוואי כמו חומרי הדברה וציוד חתכו נתח גדול מהרווחים של החקלאים, ומכיוון שצורך הוא אבי ההמצאה, נולד תחום חדש שנקרא חקלאות מדויקת, שצפוי להגיע ל-13 מיליארד דולר בשנים הקרובות. הרעיוו הוא להגדיל את יכולת הדיוק של החקלאים בטיפול ביבולים".

 

 


 

רועי דגני רועי דגני צילום: אוראל כהן

 

"רחפנים מאפשרים לנטר כמות גדולה מאוד של יבולים ברמת דייקנות גבוהה מאוד. 4% מהחקלאים כבר אמצו טכנולוגיות כאלה. אבל עולה השאלה, אם הטכנולוגיה הזו כל כך מדהימה, למה רק 4%?. אחרי מחקר שעשינו מצאנו את התשובה, למעשה שתי תשובות: אופרציה ומידע. האופרציה הנדרשת גדולה לניטור וחקלאים לא בהכרח מנצלים את המידע נכון, זה אומר הוצאות גדולות מאוד. עד 40 אלף דולר לחבילת 'עשה זאת בעצמך'. היום זה כבר לא כך - ברוכים הבאים לעידן של סאוטרן 1".

 

דגני מציג את הרחפן שפותח בחברה ומסביר: "הרחפן הזה יכול לאתר מזיקים ובעיות ולנטר יבולים, וכל זאת ברזולוציה גבוהה מאוד של 2 סנטימטרים לפיקסל. מגדלים יכולים ליהנות מטכנולוגיות כאלה בפחות מדולר אחד לאקר.

 

"התוצאה הסופית היא יותר יבול בפחות מאמץ" מסכם דגני. "בעתיד הקרוב אירודורם תגיע לפריצת דרך חדשה שתאפשר לנו לסגור את הפער בין מערכות ההשקיה לרחפנים". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x