נדל"ן  |  דיגיטל  |  צרכנות  |  פרסום וברנז'ה  |  רכב  |  ספורט  |  לייף סטייל  |  כסף  |  דרושים  |  מינויים  |  כללי  |  רישום
מילון כלכליסט
שושי ליבוביץ, מנהלת הפעילות של ישראל, יוון וקפריסין ב- F5
שושי ליבוביץ, מנהלת הפעילות של ישראל, יוון וקפריסין ב- F5 
צילום: יח"צ
 

להתקדם טכנולוגית בקצב הזמן – או להיכשל

חברות, אשר מצליחות להסתגל טכנולוגית לדרישות המשתנות של לקוחות ועובדים, יצליחו גם בניווט דרך נוף איומי הסייבר

שושי ליבוביץ, מנהלת הפעילות של ישראל, יוון וקפריסין ב- F5

היקף פשעי הסייבר התעצם בשנים האחרונות. התקפות סייבר גוזלות מיליארדים של דולרים מחברות גלובליות מידי שנה, אבל ההפסד הכספי הוא רק אספקט אחד של הסוגיה. פגיעה במוניטין הוא אספקט אחר שאינו ניתן לכימות כלל. בזמן שחברות פועלות על מנת להרחיב את מערך השירותים שלהן, חשוב שיבחנו היטב כיצד הן מגנות על היישומים והמידע הרגיש שלהן, כחלק ממערך ההגנה של הנכסים האינטלקטואליים. חברות, אשר מצליחות להסתגל טכנולוגית לדרישות המשתנות של לקוחות ועובדים, יצליחו גם בניווט דרך נוף איומי הסייבר. חברות אשר ייכשלו להציג אסטרטגיות אבטחת מידע הצועדות בקצב הזמן, יישארו פגיעות וחשופות להתקפות זדוניות יקרות, שיפגעו בפרודוקטיביות.חופש משמעו מורכבות

 

חברות רבות חייבות להגדיל את יכולתן להתחרות בשוק המשתנה באופן דינמי. מסיבה זאת, יותר לקוחות ועובדים הם ניידים במהלך יום עבודתם ומשתמשים ביישומים בכל זמן ובכל מקום. מגמה זאת מובילה באופן בלתי נמנע לדרישה לרמה גבוהה יותר של הגנה על מידע. ככל שכוח העבודה הופך יותר נייד, הדבר מציב דרישות אדירות גם על ביצועי הרשת. במקביל לכך, שרותי מחשוב ענן מספקים יתרונות עצומים, כולל היכולת לגדול בצורה אלסטית.

 

יותר חופש משמעו יותר מורכבות, דבר שמשמש לידיהם של האקרים חסרי מצפון לצורך תקיפות של ארגונים ושיבוש התפעול והיישומים, בעוד הם מחפשים להשיג גישה למידע רגיש. היכולת לספק את הרמה הנכונה של משאבי מערכות מידע בדיוק מתי והיכן שיש צורך בהם, ומהמקום הגיאוגרפי הנכון ביותר, יכול לפשט סוגיות של אחסון מידע ושירותים ולצמצם משמעותית עלויות. הרכיב החשוב ביותר להצלחה טמון בפתרונות אבטחת מידע מקיפים, אשר בולמים פשעי סייבר בסביבות פרטיות, ציבוריות והיברידיות, ובפתרונות המתמודדים עם איומי מניעת שרות (DDoS) בדיוק בזמן שבו הם תוקפים את הרשת.

 

מעניין כי התקפת ה- DDoS הגדולה בעולם זוהתה לאחרונה עם שיא של למעלה מ- 1Tbps ומעורבות של 150 אלף התקני IoT, אשר הותקפו על ידי botnet. התקפה זאת העלתה כמה קל כיום לשגר מתקפת סייבר רחבת היקף. יחד עם זאת, עסקים אשר מגנים על התשתית שלהם מפריצות יכולים להיות צעד אחד לפני ההאקר. עם הפתרונות הנכונים ובאמצעות תמיכה של שרות scrubbing ל- DDoS שהינו מבוסס ענן, אפשר להבטיח כי המידע הקריטי נשאר בטוח. ניתן להשיג זאת על ידי מדיניות וחוקים של DDoS אשר מוצמדים לידע קונטקסטואלי של זהות וגישת משתמש ליישומים ומידע, כולל איסוף אוטומטי ואנליזה של מידע אשר מספקים פיקוח SSL קפדני, אנליזה התנהגותית, רוחב פס, ניטור תקינות וסטטיסטיקות נוספות.

 

 

שושי ליבוביץ, מנהלת הפעילות של ישראל, יוון וקפריסין ב- F5
שושי ליבוביץ, מנהלת הפעילות של ישראל, יוון וקפריסין ב- F5 צילום: יח"צ

 

גמישות ויכולת לגדול

 

חברות בינלאומיות רבות פנו ל- F5, כספקית מובילה של פתרונות אבטחת יישומים ופתרונות לענן, על מנת שתתמוך באסטרטגיות אבטחת המידע שלהם. באמצעות אקו-סיסטם של פתרונות משולבים, ארגונים השיגו את היתרונות של ארכיטקטורת web מבלי לוותר על זמינות יישומים, ביצועים ואבטחת מידע. על ידי מינוף הגמישות של הענן ושילובה עם פתרונות אבטחת מידע באתר של הארגון, עסקים יכולים להגן על יישומים קריטיים היכן שהם נמצאים, תוך קבלת גיבוי של פתרון אבטחה מקיף לדטה סנטר, אשר מונע חדירה בלתי מורשית לרשת. האקוסיסטם של אבטחת המידע שמציעה F5 מסייעת לארגונים להשיג פתרונות גישה גמישים, ומאפשרת גידול עד פי חמשה יותר מספקים אחרים.

 

בין אם מדובר במגזר בנקאות, פיננסים, טלקומוניקציה, במגזר הציבורי או במגזר הקמעונאי, הכלים המתאימים מאפשרים לתכנן את הפונקציונאליות של "intelligent packet brokering" בדרך פשוטה וקלה להתאמה, בהתאם למקור או סוג התנועה, הניתוב שלה והיכולת להעתיק זרימות מידע נפרדות לפלטפורמות שונות (לניטור, אנטיוירוס, סינון כתובות URL, השגחת הורים ועוד). בנוסף, פתרון web proxy חזק משלב ביצועים גבוהים ויכולת גידול עם הטכניקות המתקדמות ביותר לזיהוי נוזקות בזמן אמת וסינון תוכן.

 

הנעת העסק קדימה

 

עם פלטפורמת שירותי יישומים מבוססת ענן מתאימה, ניתן לפרוס שירותים לפי דרישה על מנת להשיג גידול, אבטחת מידע וביצועים בצורה חלקה לכל היישומים, הן בסביבות מסורתיות והן בענן. עם השילוב של שירותי יישומים on premises, שרותי תמיכה מבוססי ענן, וכלי אבטחה מובילים, ארגונים משיגים זמני תגובה מהירים יותר, שקיפות גבוהה יותר ודיווח אנליטי מהימן, ובנוסף יחס עלות תועלת משופר באופן משמעותי.

 

אסטרטגית ענן מקיפה מתמודדת עם סיכוני הסייבר ומבטיחה כי העסק ימשיך להיות מוצב בעמדה שבה הוא יכול לגדול להסתגל לשינויים בדרישות של כוח האדם. ניידות גבוהה יותר מניעה את העסק קדימה. כישלון ביכולת של העסק להתאים את עצמו לדרישות האבטחה ההולכות וגדלות עם מגמה זאת, תהפוך אותו לרגיש יותר להתקפות ולתחרותי פחות.

 

 

 

 המאמר מאת: שושי ליבוביץ, מנהלת הפעילות של ישראל, יוון וקפריסין ב- F5, מובילה בפתרונות לעולם היישומים ובאבטחת יישומים

 

 
זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות