• תפריט
הייטק והון סיכון

מקסין פסברג תוביל את המיזוג בין מובילאיי לאינטל

ל"כלכליסט" נודע כי מנכ"לית אינטל ישראל לשעבר, צפויה להסיר את מועמדותה לתפקיד יו"ר הרשות לחדשנות במקומו של אבי חסון ברגע האחרון

גולן חזני 07:0616.03.17

מקסין פסברג, מנכ"לית אינטל ישראל לשעבר, צפויה להסיר את מועמדותה לתפקיד יו"ר הרשות לחדשנות במקומו של אבי חסון ברגע האחרון. ל"כלכליסט" נודע כי בעקבות רכישת מובילאיי בידי אינטל השבוע תמורת 15.3 מיליארד דולר קיבלה פסברג הצעה מבריאן קרזניץ', מנכ"ל אינטל העולמית, להוביל את הליך המיזוג של מובילאיי לתוך אינטל ולשמש בתפקיד חדש שיוגדר לצורך המיזוג.

 

עוד נודע כי היא שוחחה בימים האחרונים עם שר הכלכלה אלי כהן, והודיעה לו על כוונתה לוותר על המועמדות ולקבל את ההצעה של אינטל העולמית. פסברג פרשה מתפקיד מנכ"לית אינטל ישראל בדצמבר האחרון לאחר 33 שנים בחברה.

 

ביום חמישי האחרון עמדה הוועדה לאיתור יו"ר הרשות לחדשנות להתכנס ולבחור בה, אבל הישיבה נדחתה בשבועיים, ועתה ייבחן מועמד חדש. באינטל סירבו להגיב לידיעה. 

מנכ"לית אינטל ישראל לשעבר, מקסין פסברג מנכ"לית אינטל ישראל לשעבר, מקסין פסברג צילום: ששון תירם

 

27תגובות
בטל שלח
 • פסברג, כישלון ניהולי מביך (ל"ת)
  ללא שם, (20.03.17)
 • נהדר ! עדיף לי שתהיה שם באינטל מאשר ברשות החדשנות.
  רן, (18.03.17)
 • לכל עובדי מוביליי יש להתחיל ללמוד Power Point ממליץ ללמוד Power Point כי זה מה שעושים באינטל.
  מורה למצגות, (16.03.17)
 • Big Mistake Maxine have a great achievements and Experience in managing FABs but Zero Knowledge in this Future Adventure
  Intel is spending Billions in order to keep updated and catch the new trends with no success. they had some enlightenments to bring outsider mangers in order to break the "Copy Exactly" Method which is Obsoleted in the fast growing innovative World but probably not working as well. But from Israeli People this is a Great Deal of $$$ to keep the Industry in the South alive .
  Andrew Crove, (16.03.17)
לכל התגובות