• תפריט
חדשות נדל"ן

יזם בתי היוקרה נפרד מהנכס שלו: ביקש 53 מיליון שקל, צפוי לקבל 30

וילת פאר בכפר שמריהו עם 1,080 מ"ר בנויים תימכר מכינוס לאחר שבעליה נקלעו לחובות. הנכס כולל חריגות בנייה בהיקף המוערך במיליון שקל

דותן לוי 09:3218.03.13

וילת ענק מפוארת בשטח בנוי של 1,080 מ"ר בכפר שמריהו עומדת למכירה לכל המרבה במחיר במסגרת הליך של כינוס נכסים מטעם ההוצאה לפועל, לאחר שבעליה נקלעו לקשיים כלכליים.


 

הבית בן שלוש הקומות ממוקם ברחוב חבצלת 5 על מגרש בשטח 1,780 מ"ר, והוא כולל בריכת שחייה, מערכת בית חכם, חימום רצפתי וחדר קולנוע ביתי. כחלק מהליך השיווק של הנכס פורסם בעבר סרטון מכירה של הבית במסגרת התוכנית "צינור לילה" בערוץ 10. הנכס כולל חריגות בנייה שהבעלים הבא יידרש להסדיר בעלות מוערכת של כמיליון שקל.

 

בעליה של הווילה שעדיין מתגורר במקום עם משפחתו כבר העמיד אותה למכירה בעבר ודרש עבורה כ־14 מיליון דולר (כ־53 מיליון שקל). גורמים המעורים בתחום הנדל"ן באזור מעריכים כי בתום הליך הכינוס יימכר הנכס בכ־28–30 מיליון שקל. לדברי מתווך היוקרה עודד נחום מסוכנות התיווך נאות שירן, המחיר שביקשו בעלי הווילה על הנכס בעבר גבוה מעט, וניתן לרכוש בו מגרש במיקום טוב יותר ולבנות בית ברמת פאר גבוהה יותר. מיקום הבית הנו טוב לדבריו, אף שהוא קרוב יחסית לכביש 2.

 

הווילה בכפר שמריהו הווילה בכפר שמריהו

  

לפי נחום, שוויו של מגרש בן דונם בכפר שמריהו הוא 2.5–3 מיליון דולר. לדבריו מוצעות למכירה כמה נחלות ביישוב במחיר 25–30 מיליון שקל, שכוללות מגרשים של 6–8 דונם ועליהם בתים ישנים. מרבית הנכסים ביישוב משתרעים על 1–2 דונם, אך קיימות בו נחלות רבות בשטח של 3–10 דונם.

 

מנתוני רשות המסים עולה כי ב־2012 נמכרו בכפר שמריהו רק שלושה בתים במחירים של יותר מ־10 מיליון שקל ובשווי כולל של 45.8 מיליון שקל. זאת לעומת שבע עסקאות בטווח מחירים זה בהיקף כולל של 109 מיליון שקל ב־2011. אחת מעסקאות הנדל"ן הבולטות שנערכו בכפר שמריהו בשנה שעבר היתה מכירת וילה בשטח בנוי של 330 מ"ר ברחוב חבצלת 15 בתמורה ל־13.6 מיליון שקל.

 

הווילה נמכרת במסגרת כינוס נכסים ובאמצעות עו"ד שמואל סלפוי לאחר שבעליה, בני הזוג שירי ודוד ברקאי, נקלעו לקשיים כלכליים בהיקף של מיליוני שקלים שמהם לא הצליחו להיחלץ. ברקאי הוא קבלן ובעליה של חברת נולימיט, שפועל בעיקר בתחום יזמות בתי יוקרה ואף מחזיק בפרויקט בנייה בשם סמדר לארבע דירות ברחוב בן גוריון בהרצליה.

 

מתביעה שהגישו נושים של בני הזוג עולה שהווילה רשומה על שם שירי ברקאי. לטענת התובעים, רישום זה הוא ניסיון של דוד ברקאי למנוע "הרמת מסך" על נכסיו אף שבני הזוג מנהלים חיים משותפים. הווילה עצמה ממושכנת לבנק מזרחי טפחות לטובת הלוואה שנטלו בני הזוג לרכישת המגרש ובניית הבית המפואר. 

 

מכונס הנכסים עו"ד שמאול סלפוי נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען בכתב התביעה הוילה נרשמה מלכתחילה על שם האישה (שירי ברקאי) ולכן לא נעשה ניסיון "להבריח" את הוילה מידי הנושים. כמו כן עלות הסדרת חריגת הבניה בוילה אינה גבוהה ומסתכמת באלפי שקלים".

  

בטל שלח
    לכל התגובות