ישראל מתחברת לכלכלה
 
 

בארץ

מילון כלכליסט
מטרת המיזם היא ללמד תכנות באמצעים פשוטים
מטרת המיזם היא ללמד תכנות באמצעים פשוטים 
צילום: shutterstock
מניות קשורות לכתבה
  חדשות מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  אקדמיית הצב: תכנות מגיל צעיר

  האתר של אורי ולד נועד ללמד ילדים תכנות בדרך פשוטה ומהנה. הוא פועל כרגע בעברית ובאנגלית, ובקרוב תושק גם הגרסה הסינית

  רעות ברנע

  04.11.12, 10:14

  אקדמיית הצב

  שם המיזם: אקדמיית הצב

  היוזם: אורי ולד

  איפה פעיל: אתר אינטרנט הפועל גם בטלפונים סלולריים

  המטרה: תוכנה ללימוד תכנות באמצעים פשוטים עבור ילדים

  משתמשים עד היום: עשרות

  החזון: לגרום לילדים בכל העולם לעשות את הצעדים הראשונים שלהם בתכנות  לאתר הוועידה ליזמות בחינוך בבת ים - לחץ כאן

   

  מיזמי חינוך נוספים:
  "מחשבים היום הם חלק אינטגרלי מהעולם שבו אנחנו חיים" אומר אורי ולד, שעומד מאחורי המיזם האינטרנטי "אקדמיית הצב". "בשביל להתחיל לתכנת היום צריך לעבור דרך שהיא לא פשוטה, בעיקר עבור ילדים שמתעניינים בכך, מה שגורע מהכיף וההנאה שבתכנות. הרעיון של אקדמיית הצב הוא לגרום לילדים להתחיל לעשות את צעדיהם הראשונים בתכנות בשפה פשוטה בדרך שהם גם מפיקים ממנה הנאה".

   

  באתר אקדמיית הצב יכול כל ילד לעשות את צעדיו הראשונים בתכנות בקלילות. האתר מכיל סביבת לימוד והידור לשפת "לוגו", כל זאת ללא צורך בהתקנה או בהרשמה. שפת התכנות "לוגו" פשוטה ללימוד וכוללת את עקרונות התכנות הקיימים בשפות תכנות המשמשות היום בתעשייה.

   

  אתר אקדמיית הצב
  אתר אקדמיית הצב

   

  "הכל התחיל כאשר אחי התנדב בבתי ספר בלימוד שיעורי העשרה ורצה ללמד את הילדים תכנות" מספר ולד, מתכנת ובוגר החוג למדעי המחשב באוניברסיטת ת"א, "אז גילינו שרוב התוכנות ללימוד תכנות אינן מתאימות לילדים. מבחינת השפה, כאשר משתמשים ברוב התוכנות הקיימות צריך לבוא עם סוג מסוים של ידע מוקדם, שלילדים ברוב המקרים אין אותו".

   

  ולד ואחיו החליטו להרים את הכפפה וליצור תוכנה כזו, מותאמת לילדים. "השתתפנו בתחרות פיתוח אפליקציות של HTML5 וזכינו במקום הראשון , ומשם אני לקחתי את זה הלאה" הוא מספר.

   

  איך בעצם בנויה התוכנה?

  הזוכים בתחרות אקדמיית הצב
  הזוכים בתחרות אקדמיית הצב

  "מדובר באתר שפועל כרגע בעברית ובאנגלית, ובקרוב תושק גם הגרסה הסינית. באתר קיימים שיעורים המלמדים את שפת התכנות "לוגו" מהיסוד. מתחילים עם השיעורים הבסיסיים: הילד רושם את הפקודות שכתובות לו בשיעור, ורואה איך ה'צב' על המסך מבצע את אותן הפקודות. אחר כך עוברים לדברים המתקדמים יותר ולומדים איך במקום לכתוב הרבה פקודות אפשר ליצור דברים מסובכים יותר באפס מאמץ".

   

  עבור אילו גילאים מיועד האתר?

  "מרגע שילד יודע לקרוא הוא יכול להשתמש באתר. הוא בנוי בצורה של משחק, בו הם לומדים ליצור צורות או לכתוב את השם שלהם, למשל. השאיפה היא שבעתיד הילדים המתקדמים יותר יוכלו גם ליצור שיעורים בכוחות עצמם".

   

  עד כמה ילדים באמת מתעניינים בתחום הזה של תכנות?

  "ברגע שיש לילד את הכלים הבסיסיים, הוא מתחיל לאהוב את תחום התכנות. כאשר נוצרת האהבה הראשונית הזו, הילד יכול להמשיך גם ללימוד של שפות תכנות אחרות, ואם הוא מגיע עם העקרונות של אקדמיית הצב, יהיה לו הרבה יותר קל גם ללמוד שפות אחרות. הקונספט הוא שהילדים יבינו איך האתרים שהם משתמשים בהם ביום יום בנויים ועובדים, מעבר לשימוש הרגיל שלהם במחשב או בטאבלט".

   

  מהן התכניות לעתיד?

  "כרגע האתר פועל כשנה, אבל עדיין לא מפורסם בשום דרך, ולכן עדיין לא מגיעים אליו ילדים רבים. אני מקבל מיילים מאנשים שונים שראו אותו ואוהבים את הרעיון ורוצים להתנדב ולכתוב מערכי שיעור. המטרה שלי היא שהאתר יעבוד כסוג של ויקיפדיה – על ידי שיתוף תכנים ממתנדבים שונים. עוד נושא שאני עובד לפתחו הוא התרגום של האתר לשפות שונות. יש גם כמה רעיונות והצעות לשיתופי פעולה לטובת שימוש באתר בבתי ספר, אני חושב שההטמעה של הנושא הזה בבתי ספר היא מאוד חשובה. השאיפה היא שהאתר יגיע לאלפים של משתמשים ברחבי העולם ושהילדים ייהנו ממנו".

   

  פרסום ראשון: 04.11.12, 10:14

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות