ישראל מתחברת לכלכלה
 
נדל"ן
מילון כלכליסט
מפגינים בירושלים
מפגינים בירושלים 
צילום: עמית שאבי
מניות קשורות לכתבה
  חדשות נדל"ן מדי
  יום ישירות למייל שלך
   

   מאשר קבלת תוכן שיווקי

  דיוור נוסף
   

  מפגיני הנדל"ן בתל אביב: נפעל לקידום חקיקה שתגן על שוכרי הדירות

  מאות מפגינים בתל אביב ובירושלים הקימו אמש עשרות אוהלים במרכזי הערים - אך מרביתם עזבו במהלך היום

  שי פאוזנר

  15.07.11, 12:02

  מאות מפגינים מחו אמש בתל אביב ובירושלים על מחירי השכירות הגבוהים. מה שהחל כקבוצת מחאה בפייסבוק שהוקמה על ידי  סטודנטים מבצלאל, הפך אמש למפגן כוח ציבורי נוסף של מפגינים נגד עלות המחייה בישראל.   בכיכר ציון בירושלים הוקמו אמש אוהלים כמחאה. בתל אביב התאספו מאות מפגינים בסמוך לרחבת הבימה, וקראו להתפטרותו של ראש העיר רון חולדאי, שלדבריהם נכשל בתפקידו לדאוג לפתרונות מגורים לאוכלוסיות שהפרוטה אינה נמצאת בכיסן. המפגינים הקימו במקום עשרות אוהלים. נכון לשעות הצהריים היום (ו') נותרו במקום אוהלים בודדים.

   

  צילום: עמית שאבי
  צילום: עמית שאבי
  צילום: עמית שאבי
  צילום: תומי הרפז
  צילום: תומי הרפז
  צילום: תומי הרפז
  צילום: תומי הרפז
  צילום: תומי הרפז
  צילום: תומי הרפז
  צילום: תומי הרפז
  צילום: תומי הרפז

  יוזמת המחאה בתל אביב היא דפני ליף - צעירה שפונתה מדירה ששכרה בעיר. היא קראה לחבריה הצעירים בעיר להקים מתחם אוהלים בשדרות רוטשילד. ליף הבטיחה כי תישאר לגור בינתיים באוהל שהקימה.

   

  מאות המפגינים בתל אביב הצליחו אמש לגרום שיבושים בתנועה, וכמעט התעמתו עם המשטרה.

   

   


   

  אתמול לא היה ברור אם המשטרה תאפשר את ההפגנה, מאחר שעיריית תל אביב הודיע בתחילה כי תפעל למנוע הפרות סדר באזור זה, הנחשב למרכז הבילוי מהחשובים בעיר. ואולם בהמשך החליטו בעירייה לוותר על המלחמה בצעירים. מארגני המחאה אף אמרו כי חולדאי הביע בהם תמיכה בדף הפייסבוק שלו.

   

  מלשכתו של חולדאי נמסר כי ראש העיר לא יגיב מעבר לדברים שפרסם אתמול בעד המחאה.

   

  מארגנים בשני האירועים הבטיחו כי המאבק לא תם בכך. הקריאות אמש בשדרות רוטשילד קראו לשינוי חוקתי של תחום השכרת הדירות. רונן שם טוב, צעיר שפעל בקבוצה התל אביבית, אמר במהלך האירוע אתמול, כי למרות שמדובר בהתארגנות ספונטנית, הם שוקלים יצירת נציגות שתפעל מול ח"כים ורשויות מקומיות לקדם חקיקה וחוקי עזר עירוניים, שיאפשרו להגן על שוכרים מעליות מחירים בלתי פוסקות ולקבע חוזים לתקופות ארוכות שמעבר לחצי שנה או שנה, כנהוג כיום בערים הגדולות ובעיקר בריכוזי סטודנטים גדולים.

   

  יו"ר שדולת הצעירים והסטודנטים בכנסת, ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) אמר בתגובה: "מחירי הנדל"ן הפכו לסרטן המכרסם ביכולתם של הצעירים להתקיים ודוחק רבים וטובים מהם לעבור בלית ברירה לחו"ל". הוא קרא לממשלה להתייחס בכובד ראש למחאה המתגברת והזהיר כי "כיכר תחריר של ישראל תתמלא בגלל מחירי הנדל"ן".

   

   

  פרסום ראשון: 15.07.11, 09:11

   

  [Calcalist300600b]
   
  נושאים
  בארץ רכב עסקי ספורט משפט קריירה קריקטוריסט אפליקציות פרויקטים נדלניסט עולם פנאי 2016 וידאו צרכנות דיגיטלית תעופה ותיירות מינויים חדשים ארכיון שערים טכנולוגי צרכנות פיננסית פרסום ושיווק אינטרנט דעות אחריות וסביבה מיוחדים פוטו כלכליסט
   
  שוק ההון
  מקור נתוני הבורסה: קו מנחה /   bizportal
   
  אודות
   
  כלים
  דיוור אלקטרוני Radware Connector Supersize - עיצוב אתרים YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות