• תפריט
כלכלה ומדיניות

קרן המטבע הבינלאומית ובנק הפיתוח של אסיה מצטרפות לתמיכה במיזם הבנקאי של סין

בכך הן מצטרפות לשורה של 27 מדינות כמו בריטניה וצרפת, שכבר חתמו על התוכנית, על אף ההסתייגויות של ארה"ב. הבנק לפיתוח תשתיות אמור לספק הלוואות למדינות מתפתחות

שירות כלכליסט 15:2422.03.15
התוכנית של סין להקמת בנק אסייתי לפיתוח תשתיות זכתה היום (א') לתמיכה חשובה מצד קרן המטבע הבינלאומית ובנק הפיתוח של אסיה (ADB), שהצטרפו לשורה של מדינות שכבר חתמו על התוכנית, על אף ההסתייגויות של ארה"ב.

 

ראשי קרן המטבע ו-ADB, שהשתתפו בכנס בבייג'ינג, אמרו כי הם מנהלים שיחות ושמחים לשתף פעולה עם הבנק המוצע. יו"ר קרן המטבע, כריסטין לגארד ציינה כי "תשמח" לשתף פעולה עם הבנק, בעוד שנשיא ADB, טקהיקו נאקאו, אמר כי כבר התקיימו שיחות בנוגע לשיתוף פעולה אפשרי. לפי התוכנית, הבנק המלווה יחזיק ב-50 מיליארד דולר, הוא ימומן ברובו על ידי סין, ונתפס כיריב למוסדות פיננסיות בינלאומיים מבוססים כמו הבנק העולמי.

 

ראש ממשלת סין לי קצ'יאנג. הובטח כי סין לא תנהג כביריון כלפי המדינות האחרות ראש ממשלת סין לי קצ'יאנג. הובטח כי סין לא תנהג כביריון כלפי המדינות האחרות צילום: בלומברג

27

מדינות כבר הצטרפו ליוזמה, לפי שר האוצר הסיני לו ג'יווי, ביניהן בריטניה, צרפת, גרמניה ואיטליה. במקביל, אוסטרליה, יפן ודרום קוריאה שוקלות אף הן להצטרף. הבנק אמור לספק הלוואות למדינות מתפתחות למימון פרויקטים, ומתוכנן להתחיל לפעול בסוף השנה הנוכחית. עם זאת, בארה"ב ממשיכים להביע הסתייגות מהבנק וחשש שתקנות המינהל שלו לא יהיו מספיקות.

 

"סין תציית לחוקי הקהילה הבינלאומית, ולא תתנהג כביריון כלפי המדינות האחרות, אלא תעבוד ביחד איתן ותנסה להשיג הסכמה בכל החלטות שיתקבלו מבלי לנצל את הרוב שלה בקרב בעלי המניות", הגיב ג'ין ליקאון, מזכ"ל הגוף הזמני שמונה לצורך הקמת הבנק.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x