• תפריט
חברה וסביבה

המלחמה בזיהום האוויר: סין תזדקק ל-1,000 כורים גרעיניים

לחליפין תזדקק הכלכלה השנייה בגודלה בעולם לחצי מיליון טורבינות רוח או 50 אלף חוות סולאריות; זאת בעקבות התחייבות המדינה לרפורמה אקולוגית מקיפה

בלומברג 10:0722.11.14
סין תזדקק לכ-1,000 כורים גרעיניים, חצי מיליון טורבינות רוח או 50 אלף חוות סולאריות על מנת לנהל מאבק נגד זיהום האוויר הכבד הקיים במדינה. ההסכם שנחתם לאחרונה בין נשיא סין, שי ג'ינפינג, עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, מחייב רפורמה אקולוגית וכלכלית רחבת היקף ומעמיקה בסין. מחויבותו של שי לצמצם את פליטת הפחמן בסין עד 2030 ולערוך רפורמה שבמסגרתה עד אותה שנה 20% מהאנרגיה שתופק במדינה תהיה ירוקה, מגיעה עם תג מחיר של 2 טריליון דולר.

 

 

משמעותה של התחייבות זו היא שסין תידרש להפיק פי 67 אנרגיה גרעינית מהכמות הקבועה בתחזיות הממשל לגבי סוף שנת 2014, או לחלופין פי 30 יותר אנרגיה סולארית או פי 9 יותר אנרגיית רוח. היקף זה שווה כמעט ליכולת הפקת אנרגיה חלופית של ארה"ב כולה כיום. תוכנית זו של סין מייצרת הזדמנויות אין ספור לחברות העוסקות בתחום האנרגיה הגרעינית והמתחדשת.

 

"סין נמצאת כעת בתקופת מעבר והדבר מחייב מהפיכה בתחום יצירת אנרגיה וצריכתה, שבמידה משמעותית תלויה באנרגיה חדשה. הסביבה האקולוגית של סין נמצאת בלחץ ועלינו לפתח אנרגיה נקיה", אמר בכנס אנרגיה שנערך בסין בחודש שעבר ליאנג ז'יפנג, סגן ראש אנרגיה מתחדשת במינהל האנרגיה הלאומית של סין.

 

 

טורבינות רוח טורבינות רוח צילום: אי פי איי

 

כבר בשנה שעברה הפכה סין ליצרנית הגדולה בעולם של אנרגיית רוח ואנרגיה סולארית. כעת, משנשמעת מחאה מצד מעמד הביניים לגבי זיהום האוויר הקיצוני בעריה הגדולות של סין, מבקשת המדינה לערוך שינויים מרחיקי לכת באופן התנהלותה של הכלכלה המקומית.

 

"סין מודעת לכך שהמודל הכלכלי שלה, שתיפקד מצוין עד לאחרונה, צריך להשתנות והם דנים בעניין זה בדרגים הגבוהים ביותר", אמר לבלומברג פול ג'ף, יועץ מדיני בכיר במכון וורלד ריסורסס בוושינגטון.

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות