• תפריט
סביבה

ביהמ"ש: מותר להמשיך לגבות כסף בכניסה לחוף פלמחים

בית המשפט המחוזי בת"א דחה בקשה לתביעה ייצוגית נגד החברה המפעילה את החניון על גביית תשלום גם ממי שאינו מחנה את רכבו במקום

גלית שפיר 12:3019.01.09

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר להמשיך ולגבות כסף בכניסה לחוף פלמחים. סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת דרורה פלפל, דחתה בקשה לתביעה ייצוגית בעניין נגד חברת השמירה צוות 3 ניהול והשקעות.

בתביעה שהוגשה על ידי אור מצקל נטען כי החל ממאי 2005 החברה מפעילה את החניון לאחר שזכתה במכרז. לטענת מצקל, בעלי החניון גובים כסף עבור המעבר גם מאלה שאינם חונים בחניון. "גובים 20 שקל מכל המעוניין לעבור בכביש 4311 מדרום למחסום, גם אם יעדו אחר שאינו החניון כמו מטיילים שמגיעים לבקר בשמורת הטבע 'יבנה ים', ומטיילים המעוניינים להגיע לרצועת 'חוף הדייגים' השוכנת דרומית לקיבוץ פלמחים. כל אלה נאלצים לעבור במחסום ולכן הם נדרשים לשלם, למרות שאינם מחנים את רכבם בחניון".

 

מצקל העריך בתביעה כי הנזק שנגרם לכלל הקבוצה שבשמה הגיש את התביעה הוא 6 מיליון שקל (החישוב נעשה על פי הערכה שמדי יום עברו את המחסום אלף איש).

 

חברת השמירה צוות 3 ניהול טענה באמצעות עו"ד מאיה עזריאל–לאוב ממשרד בנאי, עזריאל, שטרן, כי החברה מילאה את ההוראות שנתנו לה מהרשות המקומית בהתאם להוראות המכרז. השופטת פלפל דחתה את התביעה וקבעה כי מצקל ישלם הוצאות של 35 אלף שקל.

 

 

11תגובות
בטל שלח
 • בית המשפט שגה. *אסור* להם לגבות 20 ש"ח על חנייה.
  אבל כל זה יתברר להם בקרוב מאוד ..
  דורצמי ציון, (06.06.09)
 • פשוט בושה מדינה זבל
  יורם, (01.02.09)
 • פשוט בושה השופטת לא טרחה להגיע למקום - אם הייתה מגיעה - הייתה מבינה את גודל העוולה:
  כביש במרכז הארץ נסגר מדי קיץ - 24 שעות ביממה ובמחסום הדרכים הזה עומדים ערבים בריונים וגובים 20 ש"ח דמי מעבר ..... פשוט בושה וחרפה......

  עצוב לחיות פה......

  קם בנאדם ומנסה לעשות משהו וחוטף את בראש......הון ושלטון אמרנו?

  ולמגיב בשכר BB - חפש לך משהו אחר לעשות בחיים
  דן, (30.01.09)
 • ביזיון בית המשפט אני חוברת לדוסים שלא מאמינים יותר בבית המשפט של מדינת ישראל.
  נראה שיש קשרי הון ושלטון גם עם השופטים המכובדים.
  חשבתי שהם אמורים לשמור עלינו ועל זכויותינו
  דנה שמואלי, (29.01.09)
לכל התגובות