חברה וסביבה

המיליארדר הצעיר בעולם הוא נער בן 18

הונו של דיוויד להמן עומד כעת על 3.3 מיליארד דולר, לאחר שירש מניות של רשת הפארם הגרמנית DM מאביו, גונתר להמן. כך לפי דירוג המיליארדרים השנתי ה-35 של מגזין פורבס

חדשות חוץ 09:1710.04.21

כדאי להיות דייוויד להמן. הונו של הגרמני בן ה-18 עומד על 3.3 מיליארד דולר, לאחר שירש מניות של רשת הדראגסטורס הגרמנית DM-drogerie markt מאביו, גונתר להמן, כך על פי דירוג המיליארדרים השנתי ה-35 של מגזין פורבס שפורסם השבוע.

 

 

Dm, מקור הונו של להמן, היא רשת הדראגסטורס המובילה בגרמניה. היא נוסדה ב-1974. על פי אתר החברה היא מעסיקה 41,000 עובדים ביותר מ-2,000 חנויות ברחבי גרמניה. על פי פורבס להמן ואביו אינם מעורבים ישירות בחברה, ולא ידוע עליהם הרבה.

 

רשת הפארם DM רשת הפארם DM צילום: גטי

 

 

במקום השני ברשימת המיליארדרים הצעירים בעולם נמצא וונג זלונג בן ה-24 מסין, שהונו עומד על 1.5 מיליארד דולר. במקומות השלישי והרביעי נמצאות האחיות הנורווגיות אלכסנדרה וקטרינה אנדרסון, בנות 24 ו-25, ששווי כל אחת מהן הוא 1.4 מיליארד דולר.

 

שתיהן מחזיקות בחלק מהחברה המשפחתית שלהן - Ferd, חברת השקעות בשווי מאות מיליוני דולרים. אלמוניותו של המיליארדר הצעיר בעולם ל-2021 עומדת בניגוד חזק לזהותה של מחזיקת התואר ב-2020, כוכבת הריאליטי האמריקנית קיילי ג'נר.

 

 

אוסטין ראסל מייסד ומנכ"ל לומינר אוסטין ראסל מייסד ומנכ"ל לומינר צילום: בלומברג

 

 

למרות שאינה נמצאת השנה בדירוג, היא הייתה המיליארדרית הצעירה בעולם שעשתה הונה בזכות עצמה בשנת 2019 – אז הייתה בת 21. המיליארדר היחיד שבנה את הונו לבד והתווסף לדירוג המיליארדרים השנה הוא אוסטין ראסל בן ה-26 (2.4 מיליארד דולר), שייסד את חברת הסטארט-אפ Luminar, המייצרת חיישנים למכוניות עם נהיגה אוטונומית.

 

ראסל הוא אחד מתוך עשרה מיליארדרים חדשים שהגיעו לכך באמצעות בום חברות הספאק בשנה החולפת.

 

 

 

x