$
כלכלה ומדיניות

הטעות של ממשל טראמפ: הטיל סנקציות על בעלים של מסעדה איטלקית

נשיא ארה"ב לשעבר הטיל שורת סנקציות על ונצואלה, אך בטעות הכליל בהן את אלסנדור בזוני, בעלים של מסעדה בוורונה, במקום אדם בעל אותו שם הקשור למשטר במדינה הדרום אמריקאית; הטעות התגלתה ותוקנה

חדשות חוץ 13:1602.04.21

במסגרת הסנקציות שהטיל נשיא ארה"ב לשעבר, דונלד טראמפ, על ונצואלה מצא את עצמו בטעות אלסנדרו בזוני, בעלים של מסעדה מוורונה שבאיטליה, ברשימה השחורה של משרד האוצר האמריקאי.

 

 

הטעות קרתה כחלק מהמתקפה של ממשל טראמפ על אישים בכירים בתעשיית הנפט של המדינה הדרום אמריקאית, והסנקציות על בעל המסעדה הוסרו לבסוף השבוע.

 

נשיא ונצואלה, ניקולס מאדורו נשיא ונצואלה, ניקולס מאדורו צילום: רויטרס

 

 

ב-2019 הטיל ממשל טראמפ סנקציות על חברת הנפט הלאומית הוונצואלנית Petroleos de Venezuela, כחלק מהאסטרטגיה שלו לאלץ את הנשיא ניקולס מאדורו להתפטר. האחרון הואשם בשחיתות, הפרת זכויות אדם, וזיוף תוצאות הבחירות ב-2018. ביומו האחרון בתפקיד בינואר השנה, הטיל טראמפ סנקציות על אלסנדרו בזוני אחר, בעקבות קשריו לכאורה עם רשת ארגונים ואנשים שמנסים לעקוף את הסנקציות האמריקאיות. משרד האוצר האמריקאי הטיל סנקציות גם על מספר חברות שלדבריו קשורות לבזוני, אך כאמור תפסה ברשתה את האיש הלא נכון.

 

רק חודשיים מאוחר יותר, הטעות זוהתה והסנקציות הוסרו מעל בעלי המסעדה האיטלקי. ביום רביעי הכיר משרד האוצר בטעותו והסיר את בזוני מהרשימה השחורה. בזוני אמר לרויטרס שהוא שמח על כך שאינו מעורב יותר בעניין.

 

ההשלכות של הכניסה לרשימת הסנקציות של ארה"ב יכולות להיות הרסניות עבור יחידים וחברות, מתוקף היותר של ארה"ב הכלכלה הגדולה בעולם ומעצמת על. מומחים אומרים שטעויות רבות כאלו קורות, בהן בנקים מקבלים הוראות לא להעביר כספים לאדם שבטעות עולה על הכוונת של האמריקאים. "לעתים קרובות קורה שהיעד לסנקציה חף מפשע, אך ההשפעה על עסקיו יכולה להיות הרסנית. יכולים לעבור חודשים עד שייצא מהסבך המשפטי, בהוצאות גדולות", כך אמר ניקולס טרנר, עו"ד מהונג קונג.

x