$
תעשייה ופיננסים

מסטרקארד מנתקת הקשרים עם פורנהאב, ויזה מקפיאה סליקת התשלומים

ההחלטה - בעקבות תחקיר של ה"ניו יורק טיימס" שחשף כי סרטונים רבים המועלים לאתר מציגים תקיפות מיניות של ילדים; מאסטרקארד: "מצאנו תכנים לא חוקיים בפלטפורמה"; ויזה עורכת חקירה משלה

שירות כלכליסט 10:1511.12.20
חברות כרטיסי האשראי ויזה ומסטרקארד הודיעו כי יפסיקו לסלוק את התשלומים באתר הפורנו פורנהאב, זאת בעקבות תחקיר שפורסם בשבוע שעבר ב"ניו יורק טיימס" וחשף כי סרטונים רבים המועלים לאתר מציגים תקיפות מיניות של ילדים.

 

 

במסטרקארד הודיעו כי יפסיקו באופן קבוע את השימוש בכרטיסים שלהם באתר לאחר שחקירה שערכו בנושא מצאה תכנים לא חוקיים בפלטפורמה. מוויזה נמסר כי הם מקפיאים את הפעילות עד להשלמת חקירה בנושא.

 

לפי התחקיר, שכתב ניקולס קריסטוף, הועלה לאתר תיעוד של תקיפות מיניות וסרטון של נערה עירומה בת 14. נטעון גם כי חלק מהסרטונים מציגים תקיפות מיניות של נשים ונערות מחוסרות הכרה.

 

 

פורנהאב פורנהאב צילום: שאטרסטוק

 

הטור עורר תגובות נזעמות במדיה החברתית, כולל ציוץ בטוויטר מצד המשקיע ביל אקמן שקרא לחברות כרטיסי האשראי למנוע תשלומים ולהפסיק לעבוד עם פורנהאב עד "שהמצב יתוקן". קריסטוף האשים כי בפורנהאב לא פועלים בצורה מספקת כדי לחסום העלאת סרטונים של אלימות, ואף מאפשרים להוריד את הסרטונים ישירות מהאתר כך שניתן להמשיך ולהפיץ אותם גם לאחר שהם נחסמים.

 

בפורנהאב הכחישו את ההאשמות. מהחברה נמסר כי מדובר בהחלטות "מאכזבות", והוסיפו כי הוסיפו אמצעי זהירות לאתר, כולל איסור על הורדות סרטונים, וכן הגבלת החשבונות שיכולים להעלות תכנים. "החדשות יפגעו במאות אלפי הדוגמנים שמסתמכים על הפלטפומה שלנו לפרנסתם", נמסר בתגובה.

 

x