$
עולם

זכה במיליון דולר בתחרות "מורה השנה" - וחילק חצי לפיינליסטים

רנג'יטסין דיסאלה, מורה מהודו, קיבל שבחים על שיפור החינוך הניתן לילדות וזכה בפרס המורה המצטיין בעולם ל-2020. דיסאלה החליט לחלק את הפרס עם הזוכים בעשירייה הסופית: "מורים תמיד מאמינים בנתינה ושיתוף"

שירות כלכליסט 22:1203.12.20

מורה בית ספר כפרי מהודו, רנג'יטסין דיסאלה, שקיבל שבחים על שיפור החינוך הניתן לילדות, זכה בפרס המורה הגלובלי של השנה. לא רק זה, דיסאלה החליט לחלוק מחצית מהפרס בגובה מיליון דולר עם יריביו למירוץ. 

 

 

על הזוכים הכריז סטיבן פריי בטקס מקוון. דיסאלה, שמלמד בבית הספר היסודי זילה פארישאד שבכפר פריטוואדי, במדינת מהרשטרה שבמערב הודו, זכה בתואר המורה המצטיין בעולם, לאחר שהתחרה על התואר מול 12,000 מורים נוספים. "בזמנים הקשים האלה, המורים נותנים את המיטב כדי להבטיח שכל תלמיד יכול לממש את זכותו הטבעית לחינוך טוב," כך אמר דיסאלה בן ה-32.

זכה בפרס מיליון דולר, רנג'יטסין דיסאלה זכה בפרס מיליון דולר, רנג'יטסין דיסאלה

 

 

מורים "תמיד מאמינים בנתינה ושיתוף", הוא אמר, וככזה הוא חלק חצי מהפרס עם המורים האחרים שהגיעו לרשימת עשרת המועמדים הסופיים. דיסאלה זכה לתשבחות מצד שופטי התחרות על עבודתו שהתרכזה בלהבטיח שילדות מרקע קשה ילכו לבית הספר וישיגו תוצאות טובות, במקום להיעדר מבית הספר ולהתחתן בגיל צעיר. הוא נתן גם שיעורי מדע מקוונים לתלמידים מ-83 מדינות, ומנהל פרויקט בין לאומי שיוצר קשרים בין אנשים צעירים באזורי קונפליקט.

 

"מגפת הקוביד הכתה קשות במערכות החינוך ברחבי העולם... אבל תרומתם של מורים במהלך התקופה הקשה הזאת היא שעושה את ההבדל", כך אמרה סטפניה ג'יאניני, עוזרת המנהל הכללי של אונסק"ו, שלקחה חלק בקיום התחרות.

 

 

הזכייה בתחרות הזכייה בתחרות

 

 

סאני וארקי, מייסד ה-Varkey Foundation שיזמה את תחרות המורים, אמר: "בכך שאתה מחלק את הפרס אתה מלמד את העולם את החשיבות של נתינה". החלטתו של דיסאלה לחלוק את הפרס משמעה שכל אחד מתשעת המורים שהגיעו לרשימה הסופית יקבל כ-54 אלף דולר. המורים האלה מגיעים מאיטליה, ברזיל, ויטנאם, מלזיה, ניגריה, דרום אפריקה, דרום קוריאה, ארה"ב ובריטניה.

 

 

רנג'יטסין דיסאלה רנג'יטסין דיסאלה

 

x