$
קורונה

דיווח שוטף

הסגר באנגליה יוסר ב-2 בדצמבר

ברצלונה פותחת בתי קפה ומסעדות, לוקסמבורג סוגרת מכוני כושר; גוש היורו: פעילות הייצור בשפל של חצי שנה; איטליה: מספר המתים מהנגיף חצה את ה-50 אלף; ברזיל: יותר מ-18 אלף נדבקים חדשים בקורונה אובחנו ביממה האחרונה

כלכליסט ו-ynet 19:1823.11.20

משבר הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם 

 

19:00 - ג'ונסון: הסגר באנגליה יוסר ב-2 בדצמבר

 

ראש ממשלת בריטניה בוריס גו'נסון אישר היום כי הסגר באנגליה יוסר בשבוע הבא - ב-2 בדצמבר, כמעט חודש לאחר שהוטל.

 

לראשונה מאז שהנגיף התפרץ - אנחנו יכולים לראות את הדרך החוצה מהמגיפה", אמר ג'ונסון. "אנחנו יודעים שבשנה הבאה נצליח בכך".

 

לדבריו, אנגליה תחזור למערכת של מגבלות בשלוש רמות, כך שבאזורים שונים יוטלו מגבלות שונות, בהתאם למספר הנדבקים בהם. הוא ציין כי המגבלות יהיו חמורות יותר מאלה שהיו לפני הסגר הנוכחי.

 

עם הסרת הסגר, חנויות, מכוני כושר ומספרות יוכלו להיפתח מחדש.

 

בין השאר, במסגרת רמה 1 של המגבלות, אנשים יתבקשו להגביל את היציאה מהבית, ולעבוד מרחוק ככל האפשר. ברמה 3, עסקים בחללים סגורים ייסגרו - לבד מסעדות שיוכלו להציע טייק-אווי.

 

 

לונדון לונדון צילום: אי פי איי

 

18:45 - איטליה: מספר המתים מהנגיף חצה את ה-50 אלף

 

הרשויות באיטליה דיווחו על 630 בני אדם שמתו מנגיף הקורונה ביממה האחרונה. בכך עולה מספר המתים מהנגיף ליותר מ-50 אלף בני אדם מפרוץ המגפה. איטליה היא המדינה השישית בעולם שעוברת את 50 אלף המתים מהמגפה, ולשנייה באירופה אחרי בריטניה.

 

 

17:40 - לוקסמבורג סוגרת בתי קפה ומכוני כושר

 

לוקסמבורג סוגרת את המסעדות, הבארים, בתי הקפה בתי הקלונוע ומכוני הכושר - עד 15 בדצמבר.

 

ראש הממשלה הודיע היום על הצעדים - והפרלמנט יצביע עליהם מחר. אם יאושרו, הצעדים ייכנסו לתוקף ביום חמישי.

 

החנויות יישארו פתוחות, תוך שמירת מרחק חברתי ועטיית מסיכות.

 

שיעור הנדבקים ביחס לאוכלוסייה - 1,279 מקרים ל-100 אלף תושבים - בלוקסמבורג הוא הגבוה ביותר באיחוד האירופי. רבים מהנדבקים הם עובדים ממדינות שכנות המתגוררים בלוקסמבורג.

 

 

16:30  - ברצלונה: בתי קפה, בארים ומסעדות נפתחים מחדש

 

ברצלונה חוזרת לחיים: בתי קפה, בארים ומסעדות נפתחו היום לאחר שהיו סגורים במשך חמישה שבועות.

 

קטלוניה היתה האזור הראשון בספרד שסגר את הבארים והמסעדות לאחר התפרצות הגל השני של הקורונה באמצע אוקטובר, והיא גם הראשונה שפותחת אותם מחדש.

 

גם בתי הקולנוע, התיאטראות, אולמות המוזיקה ומתקני ספורט שאינם סגורים יחזרו לפעול - בתפוסה של עד 50%.

 

 

בית קפה בברצלונה, היום בית קפה בברצלונה, היום צילום: רויטרס

 

12:15- פעילות הייצור בגוש היורו לשפל חדש

 

הפעילות הכלכלית הגוש היורו התכווצה שוב בחודש נובמבר, על רקע החלטת ממשלות רבות בגוש להטיל סגר והגבלות נוספות בניסיון לבלום את התפשטות הקורונה. עם זאת, הדיווחים על הצלחת הניסויים לחיסונים והאפשרות שבקרוב יחלו בהפצתם הובילו לעלייה בביטחון העסקים שהפעילות תחזור לרמות הרגילות בתוך 12 חודשים. מדד מנהלי הרכש (PMI) המשולב של גוש היורו, שמודד את הפעילות בסקטורי הייצור והשירותים, עמד על 45.1 בנובמבר, הרמה הנמוכה ביותר מזה שישה חודשים. באופן כללי, קריאה מתחת ל-50 מצביעה על התכווצות.

 

10:15 - אסטרהזנקה: 70% יעילות בחיסון לקורונה

 

אסטרהזנקה הבריטית מדווחת היום שלפי הנתונים הראשוניים, החיסון שפיתחה לקורונה יחד עם אוניברסיטת אוקספורד הציג 70% יעילות. אסטרזנקה היא החברה השלישית שמפרסמת את תוצאות הניסוי המתקדם בחיסון שלה, אחרי פייזר-ביונטק (יעילות של 95%) ומודרנה (יעילות של 94.5%). מדובר בשיעור נמוך בהרבה מזה שהשיגו שני החיסונים המתחרים מארה"ב, אך החיסון שמפתחת אסטרהזנקה הוא זול בהרבה ויהיה קל יותר לאחסון לעומת שני החיסונים הפוטנציאליים האחרים.

 

08:45 - אוניברסיטת ג'ונס הופקינס: מספר המאובחנים בקורונה בעולם - כ-60 מיליון

 

מספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם מתקרב ל-60 מיליון. עפ"י נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, מספר המאובחנים בנגיף עומד היום על 58,563,451. המספר היומי עומד על כ-600 אלף. מספר המתים בעולם מקורונה עומד על כ-1.4 מיליון בני אדם.

 

08:40 - שר הבריאות הגרמני: יש סיכוי שנתחיל את החיסונים בחודש הבא

 

גרמניה עשויה להתחיל את תוכנית החיסונים נגד הקורונה בחודש דצמבר. כך אמר שר הבריאות ג'נס ספאן. "יש סיבה להיות אופטימיים כי יהיה אישור לחיסון באירופה השנה", אמר ספאן בראיון לקבוצת הפרסום RedaktionsNetzwerk Deutschland. "ואז נוכל להתחיל מיד".

 

שר הבריאות של גרמניה ג'נס ספאן שר הבריאות של גרמניה ג'נס ספאן צילום: AFP

 

08:30 - סין מגבירה את בדיקות המזון הקפוא המיובא מחשש לקורונה

 

סין הגבירה את בדיקות המזון הקפוא לאחר שגילתה שוב ושוב את נגיף הקורונה על מוצרים מיובאים ואריזותיהם, מה שגרם לבדיקה בקנה מידה המוני של מזון ועובדים שקשורים, השעיית יבוא מסוים ושיבושים בזרימות הסחר, כך מדווח רויטרס.

 

סין, שהפסיקה את הייבוא מ-99 ספקים ב-20 מדינות, טוענת כי צעדים אלה נדרשים כדי למנוע כניסות של הנגיף למדינה שהכילה במידה רבה את המגיפה מבית.

 

 

בדיקות לקורונה בסין בדיקות לקורונה בסין צילום: איי אף פי

 

 

08:00 - ברזיל: יותר מ-18 אלף נדבקים חדשים בקורונה אובחנו ביממה האחרונה

 

משרד הבריאות הברזילאי מסר כי ביממה האחרונה אובחנו 18,615 נדבקים חדשים בקורונה. עוד נמסר כי 194 חולי קורונה מתו במדינה. עד כה אובחנו בברזיל יותר משישה מיליון נדבקים, ומספר המתים שם עומד על יותר מ-169 אלף. הנתונים שנמסרו ממשרד הבריאות הברזילאי מעידים אמנם על מגמת ירידה דרמטית במספרים, אולם במשרד הבהירו כי ייתכן שמדובר בתקלה במערכות המידע הממשלתיות.

 

 

בדיקות ל קורונה, ריו דה ז'ניירו, ברזיל בדיקות ל קורונה, ריו דה ז'ניירו, ברזיל צילום: איי אף פי

 

07:45 - דיווח: בריטניה מתכוונת להתחיל פיילוט לביטול הבידוד לבאים במגע עם חולים

 

ממשלת בריטניה מתכננת להודיע על תוכנית ניסיונית (פיילוט) שבמסגרתה אנשים שיבואו במגע עם נדבקים בקורונה לא יצטרכו להיכנס לבידוד למשך 14 ימים. כך דיווח העיתון "הטלגרף".

 

לפי הדיווח בממלכה, במקום להיכנס לבידוד, יצטרכו אותם אנשים שבאו במגע עם חולי הקורונה להיבדק באופן יום-יומי במשך שבעה ימים, שבהם יוכלו להמשיך בשגרת חייהם כל עוד לא אובחנו כחולים. שרים בממשלה הבריטית אמרו לעיתון כי אם הפיילוט יצליח - שיטת הבידוד תבוטל בכל המדינה בחודש ינואר.

 

 

קורונה בלונדון קורונה בלונדון צילום: אי פי איי

 

x