$
קורונה

דיווח שוטף

שבדיה: 4,697 חולים אובחנו היום - המספר הגבוה מתחילת המגפה

ביוון מוטל סגר, וכך גם בכמה אזורים אדומים באיטליה, בהם לומברדיה - התושבים מורשים לצאת מהבית רק לצרכים חיוניים; בגרמניה אובחנו אתמול 21,506 נשאי קורונה - שיא חדש; בארה"ב אובחנו כ-123 אלף נשאים ביממה האחרונה, גם כן שיא חדש; שר החוץ הבריטי דומיניק ראב וראש ממשלת שבדיה סטפן לופבן נכנסו לבידוד

שירות כלכליסט 18:5206.11.20

משבר הקורונה - תמונת מצב בישראל ובעולם

 

 

 

 

 

15:25 - שבדיה: 4,697 חולים אובחנו היום - המספר הגבוה מתחילת המגפה 

 

שבדיה מדווחת היום על 4,697 חולי קורונה, המספר הגבוה ביותר של חולים שנרשם ביום אחד מאז תחילת המגפה. כזכור, נקטה שבדיה במדיניות שונה מזו של יתר מדינות העולם, כאשר לא הטילה סגר , והסתפקה בריחוק חברתי ובשמירה על אוכלוסיה מבוגרת. בשבדיה נרשמו היום גם 20 מקרי מוות מהנגיף, ובמדינה נרשמו עד היום בסך הכל 6,022 מתים מהמגפה.

 

מספר המתים לנפש מהמגפה בשבדיה גבוה בהרבה משכנותיה הנורדיות, אך נמוך מכמה מדינות אירופיות גדולות, כמו ספרד ובריטניה. חשוב לסייג את הנתונים ולציין כי ייתכן שמספר חולי הקורונה ליום בשבדיה היה גבוה יותר באביב האחרון - אולם אז בוצעו במדינה פחות בדיקות, כחלק מהמדיניות הממשלתית המוצהרת בנושא.

 

שטוקהולם בזמן הקורונה שטוקהולם בזמן הקורונה צילום: רויטרס

 

15:25 - נורבגיה לתושבים: "הישארו בבית ככל האפשר"

 

רשויות הבריאות בנורבגיה דיווחו על עלייה חדה בנדבקים. נורבגיה נחשבה עד כה כאחת המדינות עם שיעור ההדבקה הנמוך ביותר באירופה. הרשויות קראו לתושבים "להישאר בבתים ככל האפשר". ההגבלות שהוטלו כוללו סגירת ברים ומסעדות בחצות ומעבר ללמידה מרחוק. ראש הממשלה ארנה סולברג הזהירה מ"מצב חמור", והוסיפה כי "עלינו לפעול עכשיו כדי להימנע מסגר חדש כפי שהיה במרץ". 

  

14:55 - שר החוץ הבריטי דומיניק ראב וראש ממשלת שבדיה סטפן לופבן נכנסו לבידוד

 

שר החוץ הבריטי דומיניק ראב וראש ממשלת שבדיה סטפן לופבן נכנסו לבידוד, לאחר שהיו במגע עם חולה מאומת. דובר של הממשלה הבריטית מסר כי לראב נודע שאד שאיתו היה במגע קרוב התגלה בחיובי לקורונה.

 

לופבן מסר כי אדם המקורב לו היה במגע עם חולה קורונה. "אנחנו מתקדמים בכיוון הלא נכון, ובמהירות", מסר. "יותר אנשים נדבקים, יותר אנשים מתים". מוקדם יותר השבוע הודיעה הממשלה על החמרת ההגבלות בשלושה אזורים נוספים, כולל הגבלת מספר היושבים בשולחן במסעדה לשמונה.

 

 

סטפן לופבן סטפן לופבן צילום: איי אף פי

 

12:55 - סגר ביוון, בתי הספר ייסגרו

 

מחר ייכנס לתוקף ביוון סגר, זאת לאחר שדווח על קרוב ל-10,000 מקרים חדשים בתוך חמישה ימים. לפי הודעת ראש הממשלה, התושבים יידרשו לשלוח הודעה לרשויות לפני שהם יוצאים מהבית, ובתי הספר ייסגרו.

 

בדנמרק הכריזו על הגבלות חדשות בשבעה אזורים מוניציפאליים, על רקע זיהוי מוטציה של נגיף הקורונה בקרב אוכלוסיית החורפנים במדינה. אתמול דווח כי המדינה מתכוונת להמית את כלל החורפנים שבשטחה, שמספרם נע בין 15-17 מיליון. במסגרת ההגבלות, בתי הקפה והפאבים ייסגרו בדנמרק וכן מתקני ספורט מקורים, אולמות תרבות והתחבורה הציבורית, והאנשים מתבקשים לא לנסוע מוץ לעיר.

 

אוסטריה ופולין דיווחו אף הן על מספר שיא של נדבקים חדשים. באוסטריה הטילו עוצר לילי וסגירת מתחמי פנאי.

 

10:55 - סגר בכמה אזורים באיטליה

 

באיטליה דיווחו אתמול על המספר הגבוה ביותר של נדבקים חדשים ומתים מקורונה, והיום הוטל סגר נוסף על האזורים במדינה שנפגעו בצורה הקשה ביותר בגל השני של המגפה. התושבים באזורים האדומים, הכוללים את לומברדיה, פיימנטה, ואלה ד'אוסטה וקלבריה, מורשים לצאת מהבית רק לצרכים חיוניים כמו עבודה או טיפולים רפואיים. באזורים הכתומים אסור לצאת משטחי העיר מלבד לעבודה וטיפולים רפואיים.

 

מעבר לכך, בכל איטליה הוטל עוצר לילי בין השעות עשר בלילה ועד חמש לפנות בוקר, ומסעדות וברים נדרשים לסגור בשעה שש בערב.

 

לפי נתוני משרד הבריאות, ביום חמישי אובחנו 35,505 נדבקים חדשים ו-445 מתים, כך שהמספר הכולל של נדבקים טיפס ל-824,879 והמתים ליותר מ-40 אלף. "הווירוס משתולל ועלינו לעצור אותו", מסר בכיר במשרד הבריאות.

 

 

פינוי חולה קורונה ברומא פינוי חולה קורונה ברומא צילום: אי פי איי

 

10:45 - פריז מחמירה ההגבלות: אוסרת על טייק אווי

 

הממשלה בצרפת הודיעה על החמרת ההגבלות בפריז, זאת לאחר מספר שיא של 58,046 נדבקים חדשים אתמול. לצרפת מספר הנדבקים הגבוה ביותר באירופה – 1.6 מיליון. החל מהיום אסורים משלוחי אוכל, טייק אווי ומכירת אלכוהול בין עשר בלילה ושש בבוקר. "הגל השני הגיע, והוא ברוטאלי", הצהיר שר הבריאות אוליבייה וראן. עוד הוסיף כי אם ההתפשטות תמשיך בקצב הזה, הגל השני עלו להיות גרוע יותר וארוך יותר מהראשון. הוא הזהיר כי אם אנשים לא יצייתו להגבלות, בתי החולים יגיעו לתפוסה מלאה עד אמצע החודש.

 

פריז פריז צילום: שאטרסטוק

 

09:30 - עוד שיא במספר הנדבקים בארה"ב

 

בארה"ב עדיין ממתינים להכרעה בבחירות, ובינתיים מספר הנדבקים בקורונה הגיע לשיא חדש: 123,085 אובחנו ביממה האחרונה. זה היום השני ברציפות שבו מספר הנדבקים עולה על 100 אלף. מספר המתים עמד על 1,187 - עלייה של 20% לעומת אותו יום בשבוע שעבר.

 

מספר הנדבקים היומי בארה"ב נמצא במגמת עלייה זה שבועיים. מפרוץ המגפה נדבקו במדינה, שתופסת את המקום הראשון בהיקף התחלואה בקורונה בעולם, קרוב ל-10 מיליון בני אדם.

 

09:45  - שיא במספר המאומתים בגרמניה

 

בגרמניה אובחנו אתמול 21,506 נשאי קורונה - המספר היומי הגדול  ביותר מפרוץ המגיפה, ועלייה של 1,600 מאובחנים לעומת היום הקודם.

 

מספר המתים ביממה האחרונה עלה ב-166. מפרוץ המגיפה מתו מקורונה 11,096 בני אדם.

 

 

פרנקפורט פרנקפורט צילום: איי פי

 

 

 

 

 

x