שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

פאוצ'י חושש מהחורף: "צפויות לנו הרבה בעיות"

היועץ לבית הלבן בתחום הקורונה הביע דאגה מפני התגברות מקרי התחלואה בקורונה, כשבחורף תצטרף אליה השפעת; הוא התייחס לטענה כי איבד השפעה בבית הלבן ואמר כי לא יעזוב את תפקידו, "לא משנה מה יקרה"; העריך שהחיסון לקורונה יהיה זמין בשנה הבאה, אך יעילותו תעמוד על 70%-75%

שירות כלכליסט 17:4017.10.20
ד"ר אנתוני פאוצ'י, המומחה הראשי בארה"ב למחלות זיהומיות והיועץ לבית הלבן, מזהיר מהמצב במדינה לקראת החורף בצל מגיפת הקורונה והתגברות השפעת באותה תקופה. "אני חושב שמצפות לנו הרבה בעיות", אמר בריאיון ל-CNBC, "כרגע הנתונים נעים על בין 40-50 אלף נדבקים (בקורונה) ביום, וזה מקום רע להיות בו לקראת מזג האוויר הקר יותר בחורף. בנוסף, אנחנו רוצים לראות ירידה בשיעור המקרים החיוביים לקורונה". מעל 218 אלף אנשים מתו מקורונה בארה"ב.

 

 

 

מומחי בריאות הציבור מזהירים גם מ"צמד מגפות" – קורונה ושפעת שיכו בו זמנית - ולכן קוראים לאמריקאים למהר ולהתחסן לשפעת. החשש העיקרי הוא מעומס בבתי החולים בגלל חולי השפעת והקורונה, וגם מכך שאנשים לא יצליחו לזהות נכונה את התסמינים. עם זאת, פאוצ'י הדגיש כי לא מדובר בשאלה של סגירה מוחלטת של הכלכלה או פתיחתה. "אנחנו לא מדברים על לסגור שום דבר, אנחנו מדברים על שימוש בכלים בתחום הבריאות הציבורית כמעין שער לשמור שהמדינה תישאר פתוחה, שהכלכלה תמשיך לפעול. זה לא מכשול".

 

פאוצ'י. לא עוזב פאוצ'י. לא עוזב צילום: גטי אימג'ס

 

 

פאוצ'י התייחס גם לטענה כי איבד מהשפעתו בבית הלבן. "זו התפרצות בקנה מידה היסטורי, כזו שלא ראינו כמותו 102 שנים", אמר בהתייחסו לשפעת הספרדית שפרצה ב-1918,  "אין סיכוי שאני אוותר על זה ואעזוב לא משנה מה יקרה".

 

קורא לצעירים לגלות אחריות

פאוצ'י שב וקרא לצעירים לנהוג באחריות. לדבריו, הצעירים אולי לא יסבלו מסימפטומים אך הם עדיין יכולים להדביק אחרים בקבוצות סיכון. "זה יכול להיות סבא של מישהו, זו יכולה להיות אישה שבטיפולי כימותרפיה לסרטן השד, או ילד עם מערכת חיסונית חלשה. לכן עלינו להפסיק לחשוב שאנחנו חיים בואקום רק עבור עצמנו. כולנו במצב הזה ביחד".

 

בנוגע לחיסון פוטנציאלי, אמר פאוצ'י בריאיון כי הוא מקווה שהחיסון יהיה זמין בתחילת השנה הבאה, אך חזר והדגיש כי קרוב לוודאי שהחיסון לא יהיה יעיל ב-100%. להערכתו, התוצאה המציאותית ביותר היא חיסון שיעיל ב-70% או 75% מהמקרים.

 

נכון להיום, הקורונה גרמה למותם של מעל 1.1 מיליון אנשים ברחבי העולם, וארה"ב מובילה במספר הנדבקים והמתים (8.05 מיליון נדבקים ו-218,599 מתים).

x