$
קורונה

ניו זילנד ניצחה את הקורונה, שוב

רגע לפני הבחירות בארצה הכריזה רה"מ ארדרן על "הבסת" ההתפרצות השנייה של הנגיף, ואפילו משחק הרוגבי מול אוסטרליה ייערך באצטדיון מלא צופים: "נצמדנו לתוכנית".

ynet 10:1006.10.20
ראש ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, הודיעה אתמול (ב') כי ארצה הצליחה "להביס מחדש" את נגיף הקורונה, והסירה את ההגבלות שהוטלו על העיר הגדולה ביותר במדינה, אוקלנד, אחרי שההתפרצות שם נבלמה לחלוטין.

 

ניו זילנד, נזכיר, יצאה מהסגר המחמיר שהוטל בה בחודש מאי ובמשך 102 ימים לא דיווחו הרשויות בה על אף מקרה הדבקה אחד בתוך הקהילה, והתושבים יכלו ליהנות מחיי שגרה כמעט מלאים. אלא שבאוגוסט הנגיף התפרץ מחדש באוקלנד, עיר בת 1.5 מיליון תושבים, והיא נכנסה לסגר שנמשך קרוב לשלושה שבועות.

 

ארדרן הודיעה אתמול על הסרת ההגבלות שעוד נותרו בעיר עם תום הסגר המחמיר, אחרי שבמשך 12 ימים לא דווח בה על אף נדבק חדש. היא בירכה את תושבי העיר והודתה להם על עמידתם בסגר נוסף. "זה הרגיש כאילו זה נמשך ונגרר עוד ועוד, בשנה שממילא כבר מרגישה ארוכה מדי", אמרה. "אבל למרות זאת, האוקלנדים והניו זילנדים נצמדו לתוכנית שכעת עובדת כבר פעמיים, וניצחו שוב את הנגיף".

 

ארדרן ציינה כי מיום רביעי בערב (שעון מקומי), אוקלנד תצטרף לשאר חלקי המדינה והכוננות בה תרד לרמה 1, הנמוכה ביותר בסולם בן ארבע דרגות שמכווין את פעילות הממשלה בכל הנוגע לפעולות לבלימת הנגיף.

 

ג'סינדה ארדרן ג'סינדה ארדרן צילום: גטי אימג'ס

 

משמעות של רמה כזו היא שלא יחולו יותר הגבלות על התאספויות חברתיות, וגם משחק רוגבי בין ניו זילנד לאוסטרליה יוכל להיערך בהמשך החודש באוקלנד, באצטדיון מלא צופים. "אלו חדשות טובות שהאוהדים של אוקלנד יוכלו ליהנות מהמשחק", אמרו בקבוצת הרוגבי הלאומית של ניו זילנד.

 

כפי שעשתה כשהכריזה על הניצחון הראשון על הנגיף, ארדרן הדגישה בדבריה שעל תושבי ארצה להמשיך לנהוג בזהירות. "התפרצות מחודשת של הנגיף היא לא הדאגה היחידה שלנו, אלא גם התפרצות מחודשת של השאננות", אמרה. היא ציינה כי נגיף הקורונה "ימשיך להיות איתנו לאורך החודשים הבאים. אבל אנחנו עדיין צריכים לציין את אבן הדרך הזו".

 

חשוב להדגיש שכשבניו זילנד מדברים על התפרצות מחודשת, אלו עדיין מספרים נמוכים ביותר, גם ביחס למספר תושביה (כ-5 מיליון). עד כה דיווחה המדינה על 1,499 נדבקים מפרוץ המגפה ועל 25 מקרי מוות. בשעה זו ישנם 40 חולים פעילים. הצלחתה של ניו זילנד בבלימת הנגיף מחזקת את התמיכה הפוליטית בארדרן, והיא נחשבת כעת לפייבוריטית לניצחון בבחירות הכלליות בסוף השבוע הבא, ב-17 באוקטובר.  

x