שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

ארה"ב: שיעור הבדיקות החיוביות בחלק מהמדינות עולה על 25%

שיעור מאומתים גבוה במיוחד נרשם במדינות המערב התיכון בארה"ב; בצפון דקוטה שיעור החיוביים מבין כלל הנדבקים עומד על 30%, ובדרום דקוטה על 26%; לעומת זאת, בניו יורק שיעור החיוביים עומד על פחות מ-1%; בריטניה הידקה את הגבלות הקורונה בצפון-מזרח אנגליה; ה-FDA משהה את תחילת השלב האחרון בניסוי החיסון לקורונה של Inovio; הגל השני בהולנד: מסעדות ייסגרו בשעה מוקדמת, כינוסים ציבוריים יבוטלו

שירות כלכליסט 21:3128.09.20

משבר הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

בריטניה הידקה את הגבלות הקורונה בצפון-מזרח אנגליה

 

ממשלת בריטניה הידקה את הגבלות הקורונה בשבעה אזורים בצפון-מזרח אנגליה - כולל מרכזים עירוניים כמו ניוקאסל וסנדרלנד. ההגבלות יחולו בבתים, פאבים ומסעדות. ממשרד הבריאות הבריטי נמסר כי שיעור הקורונה בשישה מהאזורים האלה חצה בשבוע שעבר את רף ה-100 נדבקים ל-100 אלף אנשים. בתי הספר ומקומות העבודה לא יושפעו מהמגבלות, שיתייחסו בעיקר לצמצום המגעים בין אנשים מחוץ לבית במקומות ציבוריים.

 

הגל השני בהולנד: מסעדות ייסגרו בשעה מוקדמת, כינוסים ציבוריים יבוטלו

 

ממשלת הולנד הודיעה על הגבלות חדשות לבלימת התפשטות מגפת הקורונה, ובהן הגבלת נסיעות, סגירת ברים ומסעדות בשעה מוקדמת וביטול כינוסים ציבוריים. הצעדים כוללים גם שימוש נרחב יותר במסכות באמסטרדם ובערים גדולות אחרות. מספר החולים החדשים בהולנד הגיע לשיא גבוה יותר מאשר בגל הראשון, וראש הממשלה מארק רוטה אמר כי "אנו מצפים שמספר החולים החדשים ביום, שעומד היום על כ-3,000, יעלה ל-5,000".

 

ארה"ב: שיעור הבדיקות החיוביות בחלק מהמדינות עולה על 25%

 

שיעור בדיקות הקורונה החיוביות בחלק ממדינות ארה"ב עולה על 25% - כך מדווחת סוכנות רויטרס. השיעור המדאיג נרשם במספר מדינות במערב התיכון של ארה"ב. על פי הדיווח, שיעור החיוביים מבין כלל הנדבקים עמד בצפון דקוטה בשבעת הימים האחרונים על 30% לעומת 6% שבוע קודם לכן.

 

לקוחות במסעדה בניו יורק. שיעור בדיקות חיוביות של פחות מ-1% לקוחות במסעדה בניו יורק. שיעור בדיקות חיוביות של פחות מ-1% צילום: איי פי

 

במקביל שיעור החיוביים מבין כלל הנדבקים בדרום דקוטה עלה ל-26% לעומת 17% שבוע קודם לכן. שיעור הבדיקות החיוביות במינסוטה עומד על 7%, אך שיעור הבדיקות החיוביות במונטנה עומד על 20%. ארגון הבריאות העולמי מחשיב שיעור בדיקות חיוביות העומד על יותר מ-5% כמדאיג, היות שהוא מרמז על כך שישנם מקרים חבויים רבים של קורונה שטרם נחשפו בקהילה. יצוין, כי בכמה מדינות כמו ניו יורק, מסצ'וסטס, ורמונט ומיין שיעורי הבדיקות החיוביים נמוכים ועומדים על פחות מ-1%.

 

מספר החולים בקורונה בארה"ב עומד על 7.1 מיליון ומספר המתים מהנגיף טיפס ל-204,762 - כך על פי מידע שנאסף על ידי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. ברחבי העולם נרשמו יותר מ-33 מיליון נדבקים בקורונה ומספר מקרי המוות מהנגיף מתקרב מאוד למיליון ועומד כעת על 998,145. 

 

בריטניה בדרך להחמרת המגבלות בעקבות עלייה במקרי ההדבקה

 

סגנית שר הבריאות בבריטניה אמר היום (ב') כי הממשלה הבריטית מעוניינת להחמיר את המגבלות במדינה כדי להתמודד עם "גל שני מואץ של קורונה", כך אמרה הלן ווהיטלי לסקיי ניוז.  

אחים ואחיות בבית חולים בלונדון רוכבים על אופניים אחים ואחיות בבית חולים בלונדון רוכבים על אופניים צילום: רויטרס

 

 

בטיימס הלונדוני דווח כי שרי הממשלה הבריטית נערכים לאכיפת סגר הדוק בחלק מצפון אנגליה, ואולי גם בלונדון. על פי הטיימס, כל הפאבים, המסעדות והברים יצטרכו להיסגר לשבועיים.

  

ה-FDA משהה את תחילת השלב האחרון בניסוי לחיסון לקורונה של Inovio

 

מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) משהה את התחלת הניסויים הסופיים בחיסון נגד נגיף הקורונה של חברת אינוביו (Inovio) ומבקש עליהם "עוד מידע". הניסויים היו אמורים להתחיל החודש לאחר שנדחו מהקיץ. החברה מסרה היום כי העיכוב איננו נובע מתופעת לוואי שנמצאו בשלבים המוקדמים של הניסויים וכי הם נמשכים. מניית אינוביו צונחת ב-28% בוול סטריט בעקבות הדיווח.

 

 

חיסון לקורונה (אילוסטרציה) חיסון לקורונה (אילוסטרציה) צילום: רויטרס

 

x