$
קורונה

דיווח שוטף

ארה"ב: מעל 900 מתים נוספים מקורונה, יותר מ-42 אלף מאובחנים

מניין הנדבקים בארה"ב מתקרב ל-7 מיליון, ועד כה מתו במגפה מעל 200 אלף בני אדם; בכיר בארגון הבריאות העולמי: מספר המתים מקורונה עלול להגיע לשני מיליון; הקרניבל בריו דה ז'נרו נדחה לזמן לא מוגבל

כלכליסט ו-ynet 21:2825.09.20

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

 

20:20 - ארה"ב: 918 חולי קורונה מתו מאתמול, יותר מ-42 אלף אובחנו

 

המרכזים האמריקאיים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) עדכנו כי 42,340 מקרים חדשים של קורונה אובחנו מאז העדכון האחרון אתמול ומניין הנדבקים בארה"ב עומד על 6,958,632. עוד נמסר כי נוספו 918 מתים מתסביכי המחלה. מפרוץ המגפה מתו בארה"ב 202,329 חולי קורונה.

 

19:40 - בכיר בארגון הבריאות העולמי: מספר המתים מקורונה עלול להגיע לשני מיליון

 

בכיר בארגון הבריאות העולמי אמר כי מספר המתים מקורונה ברחבי העולם יכול להגיע לשני מיליון, ואף ליותר, לפני שיהיה חיסון זמין לציבור, אם לא יינקטו צעדים מתאימים לבלימת המגפה. הבכיר אמר כי "אם לא נעשה זאת, שני מיליון מתים זה לא מספר דמיוני, סביר מאוד שזה יקרה". מניין המתים העולמי מפרוץ המגפה עומד על קרוב למיליון.

 

16:00 - דחייה בקרניבל של ריו דה ז'נרו

 

הקרניבל המפורסם של ריו דה ז'נרו שאמור להתקיים בפברואר נדחה לזמן לא מוגבל, כך הודיעו המארגנים. ההחלטה התקבלה לאחר שבתי הספר לסמבה שמשתתפים בקרנבל הזהירו כי לא יצליחו לארגן את האירוע בצורה בטוחה בלי חיסון לקורונה. הקרניבל מושך בכל שנה מיליוני מבקרים. ברזיל היא אחת המדינות שנפגעו בצורה הקשה ביותר ממגיפת הקורונה, ועד כה אובחנו 4.5 מיליון נדבקים ומעל 138 אלף מתים. "אנחנו מחפשים פתרון אלטרנטיבי, משהו שנוכל לעשות כשיהיה בטוח, אבל איננו בטוחים מספיק כדי לקבוע תאריך", הגיב ז'ורז'ה קסטנהיירה, נשיא בית ספר לסמבה ריו. ביטול הקרניבל עלול לפגוע אף יותר בכלכלת ברזיל, שכן התיירות מייצגת 8% מהתמ"ג של המדינה.

 

 

הקרנבל בריו הקרנבל בריו צילום: גטי אימג'ס

 

בתוך כך ממשלת צרפת הטילה מגבלות חדשות בערים הגדולות, לאחר שמספר הנדבקים היומי עלה לשיא חדש. על פי נתוני משרד הבריאות בצרפת, אובחנו 16,096 נדבקים חדשים ב-24 השעות האחרונות. בעקבות זאת, הנשיא עמנואל מקרון הכריז על שורה של צעדים חדשים שמטרתם לבלום את התפשטות הנגיף, ביניהם סגירת כל הברים והמסעדות במרסיי, וצמצום שעות העבודה של המסעדות בפריז ובערים נוספות. כמו כן, בחלק מהערים הוגבלו התקהלויות לעשרה אנשים, ובאירועי ספורט והופעות יכולים לצפות עד אלף אנשים. הצעדים נתקלו בהתנגדות מצד בעלי עסקים ופוליטיקאים מקומיים. "קשה להבין כיצד הצעדים האלה יעזרו למנוע את התפשטות הנגיף?", הגיבה ראשת העיר פריז אן הידלגו, "כיצד העובדה שאיננו מורשים יותר להתעמל תעזור לנו כשספורט הוא חלק חשוב בשמירה על הבריאות שלנו ועל מערכת חיסון חזקה".

 

פארק השעשועים דיסנילנד בהונג קונג נפתח מחדש לאחר שהיה סגור במשך למעלה מחודשיים בעקבות התפרצות הגל השלישי של קורונה באי. בסביבות מאה מבקרים נכנסו הבוקר בשערי הפארק המפורסם. בשלב זה הפארק יפעל במשך חמישה ימים בשבוע ויישאר סגור בימי שלישי וחמישי. הגבלות נוספות כוללות דרישה כי יורשו להיכנס רק חצי מכמות המבקרים האפשרית, ועליהם להזמין מראש כרטיסים דרך האינטרנט ולהגיש הצהרת בריאות. כמו כן, המבקרים חייבים לעטות מסיכות במהלך הביקור. דיסנילנד של הונג קונג נסגר לאשונה ב-26 בינואר ונפתח לאחר חמישה חודשים ב-18 ביוני. אך הפארק נסגר שוב באמצע יולי לאחר שנרשם זינוק במספר הנדבקים.

x