$
קורונה

דיווח שוטף

צרפת: מספר הנדבקים הכפיל עצמו לעומת אתמול לכ-1,400

שר הבריאות האמריקאי: "מקווה שנגיע לחיסון בדצמבר, החשוב שיהיה בטוח ויעיל"; הולנד: יותר מ-4,000 נדבקים חדשים בשבוע האחרון - זינוק של 55%; הודו: לפחות 50,000 נדבקים חדשים בכל יום; אחרי יותר מ-3 חודשים: 4 מקרי הדבקות מחוץ לבידוד בניו זילנד

כלכליסט ו-ynet 19:5911.08.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

 

19:56 - צרפת: מספר הנדבקים הכפיל עצמו לעומת אתמול

 

רשויות הבריאות בצרפת מסר כי ביממה האחרונה אובחנו כ-1,400 נדבקים חדשים בקורונה – כמעט פי שניים לעומת אתמול. 15 חולים מתו ומספרם הכולל של המתים מהנגיף עומד על 30,354.

 

16:50 - שר הבריאות האמריקאי: מקווה שנגיע לחיסון בדצמבר

 

שר הבריאות של ארה"ב, אלכס אזאר, אמר כי ארה"ב מקווה להגיע לחיסון מאושר נגד הקורונה בחודש דצמבר. בהתייחסו להודעת רוסיה כי יש לה חיסון לנגיף אמר אזאר: "העניין הוא לא להיות הראשון. העניין הוא לקבל חיסון שהוא בטוח ויעיל לעם האמריקני ולכל העולם".

 

 

שר הבריאות של ארה"ב אלכס אזאר בביקור בטייוואן שר הבריאות של ארה"ב אלכס אזאר בביקור בטייוואן צילום: איי פי

 

16:23 - הודו: לפחות 50,000 נדבקים חדשים בכל יום

 

להודו יש יכולת לרסן את ההתפשטות של הקורונה ב-10 המדינות המאוכלסות ביותר שלה, אמר ראש הממשלה, נרנדרה מודי, והפציר במנהיגים אזוריים להגביר את הבדיקות לקורונה וקטיעת שרשראות הדבקה. בהודו יש יותר מ -2.2 מיליון תושבים שאובחנו בקורונה, במקום השלישי הגרוע ביותר בעולם אחרי ארה"ב וברזיל.

 

"אם נצליח להביס את קורונה בעשר המדינות הללו, המדינה תנצח", אמר מודי בוועידת וידאו עם שרי המדינה. "עשר המדינות היוו 80% מ-639,929 החולים בנגיף וכ-82% מ-45,257 המתים", אמר מודי.

 

ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי צילום: איי פי

 

הודו מדווחת על לפחות 50,000 נדבקים חדשים בכל יום מאז 30 ביולי. מומחים חוששים שמערכת הבריאות, העמוסה ממילא, עלולה לקרוס.

 

מודי אמר כי חמש מדינות, כולל שני המחוזות הצפוניים העניים יותר של אוטר פרדש וביהאר, המונה אוכלוסייה משולבת של יותר מ-300 מיליון, נדרשות להגביר את הבדיקות.

 16:08 - הולנד: יותר מ-4,000 נדבקים חדשים בשבוע האחרון - זינוק של 55%

 

רשויות הבריאות בהולנד מסר כי כי בשבוע האחרון נרשמו 4,036 נדבקים חדשים בקורונה, מה שממשיך את העלייה המהירה שנצפתה מאז ההקלות בחודש שעבר. מדובר בעלייה של 55% לעומת 2,588 המקרים שדווחו בשבוע הקודם.

 

 

חולה בקורונה מפונה מביתו באמסטרדם חולה בקורונה מפונה מביתו באמסטרדם צילום: אם סי טי

 

13:40 - אחרי יותר מ-3 חודשים: 4 מקרי הדבקות מחוץ לבידוד בניו זילנד

 

ניו זילנד רשמה את מקרי הקוביד 19 הראשונים שלה מחוץ למתקן בידוד או הסגר מזה 102 ימים, כך אמרה ראשת הממשלה ג'סינדה ארדרן לכתבים. בעיר הגדולה בניו זילנד – אוקלנד, נרשמו ארבעה מקרי קוביד 19 באותה המשפחה. המשפחה לא עזבה את המדינה בתקופה האחרונה. זהו אירוע משמעותי כיוון שהמדינה לא רשמה מקרי העברה של הנגיף בתוך הקהילה מזה יותר משלושה חודשים, וחיי היום יום בה חזרו לשגרה, למעט בכל הקשור לביקורת גבולות אדוקה.

 

כל 22 המקרים הידועים של הנגיף הידועים לפני ההודעה, אותרו בקרב אנשים שחזרו מחו"ל והוכנסו לבידוד. המקרה האחרון שאובחן בניו זילנד הוא של אדם בשנות החמישים שלו החי דרומית לאוקלנד. אותו אדם נבדק אתמול, ונמצא חיובי בבדיקה שנייה שנערכה היום. הוא לא שהה מחוץ למדינה בתקופה האחרונה. שלושה מתוך ששת בני המשפחה הנוספים של אותו אדם שגרים באותו בית נמצאו גם הם חיוביים, והאחרים נמצאו שליליים.

ראשת ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן ראשת ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן צילום: איי אף פי

 

12:25 - פוטין טוען כי רוסיה פיתחה חיסון לקורונה

 

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הכריז הבוקר כי החיסון לנגיף הקורונה שפיתחה ארצו בטוח לשימוש וקיבל אישור רגולטורי ממשרד הבריאות במוסקבה. פוטין הוסיף כי הוא מקווה שכבר בקרוב תוכל ארצו להתחיל בייצור המוני של החיסון.

 

 

10:45 - ניו יורק קונסת ברים ומסעדות שלא מקפידים על ריחוק חברתי

 

מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו קרא למשטרת העיר הניו יורק להגביר את אכיפת חוקי הריחוק החברתי לאחר שהמדינה הוציאה 19 דוחות לברים ומסעדות אתמול. "אנחנו צריכים שמשטרת ניו יורק תתחיל לפעול", הוא אמר לכתבים. "אני מבין שמשרד השריף מנסה לעזור ואלה חדשות טובות. אבל משרד השריף קטן... במשטרת העיר ניו יורק יש כ-35 אלף איש. זה עניין אכיפתי".

 

בחודש שעבר אישר קואומו לעיר להיכנס לשלב הבא של הפתיחה מחדש, שלא כולל מסעדות, ברים, מוזיאונים וקניונים. ביום שישי הודיע קואומו שכל מחוזות בתי הספר במדינה מורשים להיפתח בסתיו, כולל בעיר ניו יורק, שמהווה את מחוז בתי הספר הגדול בארה"ב. קואומו אמר שהוא מתיר חזרה של לימוד פנים אל פנים מכיוון שהתוכניות עבור בתי הספר אמורות למנוע מתלמידים להיות מוקפים ב"מאות אנשים כמו שקורה במוזיאון".

 

 

מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו צילום: בלומברג

 

09:10 - התכווצות חדה בכלכלת סינגפור

 

סינגפור דיווחה היום (ג') שכלכלתה התכווצה יותר מהצפוי, וצמצמה את התחזית הכלכלית שלה לכל 2020. כלכלת המדינה התכווצה ב-42.9% ברבעון השני לעומת הרבעון הקודם בשקלול שנתי ומותאם עונתית. המספר המעודכן גרוע מהאומדן הרשמי שפורסם בחודש שעבר, ומאשר שהמדינה הדרום-מזרח אסייתית נכנסה למיתון טכני. האומדן שחושב בעיקר באמצעות מידע מהחודשים אפריל ומאי, חזה שהכלכלה תתכווץ ב-41.2% ברבעון השני לעומת שלושת החודשים לפניו.

 

 

8:00 - הקורונה במקסיקו: 705 חולים מתו ביממה

 

משרד הבריאות של מקסיקו עדכן כי 705 בני אדם מתו ביממה החולפת מנגיף הקורונה ואובחנו 5,558 נדבקים חדשים. בכך הגיע מספר המתים במדינה מפרוץ המגפה ל-53,003. אתמול מתו במקסיקו 292 בני אדם.

 

מקסיקו מקסיקו צילום: רויטרס

 

 

מניין הנדבקים בקורונה ברחבי העולם הגיע ל-20 מיליון

 

מספר הנדבקים המאומתים בנגיף הקורונה ברחבי העולם הגיע ל-20 מיליון בני אדם. כך עולה מנתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. עם זאת מומחי בריאות סבורים כי בפועל נדבקו עוד בני אדם רבים, שלא התגלו בשל מגבלת מספר הבדיקות ובגלל העובדה שעד 40% מהנדבקים כלל לא מפתחים תסמיני מחלה.

 

ברזיל: 703 בני אדם מתו ביממה מקורונה

 

בברזיל מתו ביממה החולפת עוד 703 בני אדם מנגיף הקורונה, ואובחנו עוד 22,048 נדבקים חדשים. כך עדכן משרד הבריאות במדינה. אתמול מתו 721 חולים. מפרוץ המגפה בברזיל מתו 101,752 בני אדם ואובחנו 3,057,470 נדבקים.

x