שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

דיווח שוטף

ארגון הבריאות העולמי: "ייתכן שלעולם לא תימצא תרופת פלא לקורונה"

מגבלות חדשות במלבורן: חנויות ייסגרו לשישה שבועות; חשש מקריסת מערכת הבריאות במנילה: הממשלה מטילה מגבלות חדשות; דיווח: "מניין המתים מקורונה באיראן גבוה פי שלושה מהמפורסם ועומד על 42 אלף"; לפי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס ביממה האחרונה אובחנו יותר מ-47 אלף נשאי קורונה חדשים בארה"ב, ומתו 515 חולים; חברת הורטיגרוט הנורבגית הפסיקה את ההפלגות בגלל התפרצות קורונה

כלכליסט ו-ynet 15:2003.08.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם 

 

עשר המדינות המובילות במקרי הידבקות:

 

 

15:18 - בריטניה: כרטיס אדום או צהוב לשחקני כדורגל שישתעלו על יריביהם

 

לשחקנים המשתעלים בכוונה מול יריבים או שופטים ניתן להציג כרטיסים אדומים או צהובים תחת הנחיות חדשות שהונפקו על ידי ההתאחדות לכדורגל של אנגליה, בעקבות התפשטות הקורונה. ההוראות לשופטים נכנסו לתוקף באופן מיידי ויושמו בכל רמות המשחק.

 

 

כרטיס צהוב (ארכיון) כרטיס צהוב (ארכיון) צילום: איי אף פי

 

14:30 - ארגון הבריאות העולמי: "ייתכן שלעולם לא תימצא תרופת פלא לקורונה"

 

יו"ר ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדהנום, אמר כי "למרות התקוות לפתח חיסון בהקדם, ייתכן שלעולם לא תימצא 'תרופת פלא' לקורונה והדרך חזרה לשגרה תהיה ארוכה". אדהנום הפציר במדינות ברחבי לפעול ככל יכולתן לצמצם את התפשטות הנגיף והוסיף כי "עטיית מסכות היא סמל לסולידריות עולמית". בתוך כך, לפי סוכנות הידיעות רויטרס מניין הנדבקים בנגיף הקורונה ברחבי העולם עומד על יותר מ-18 מיליון בני אדם, ומניין המתים גבוה מ-688 אלף.

 

13:45 - בשדה התעופה בניו זילנד נערכים ליישום "הבועה" 

 

שדה התעופה הבינלאומי באוקלנד ניו זילנד יחולק לשני אזורים נפרדים כחלק מההכנות להקמת מסדרון אווירי פוטנציאלי בין המדינה ואיי קוק. אזור 1 יוקצה למדינות שיש להן "הסדר בועה" עם ניו זילנד ולאנשים ששהו במדינה למשך יותר משבועיים. באזור הזה יופעלו מסעדות. האזור השני מיועד לנוסעים ממדינות שאין להן הסדר טיסות בטוח ולנוסעים שידרשו להיכנס לבידוד או כאלה שמשתמשים בשדה התעופה רק לתחנת ביניים. האנשים באזור הזה יהיו מופרדים לגמרי משאר שדה התעופה, כך לפי רדיו ניו זילנד. לפי מנהל התעופה במדינה, חלוקות דומות יתבצעו גם בשדות התעופה בוולינגטון, כרייסטצ'רץ וקווינסטאון.

נמל התעופה באוקלנד נמל התעופה באוקלנד צילום: בלומברג

 

11:40 - הורטיגרוט הנורבגית הפסיקה את ההפלגות בגלל התפרצות קורונה

 

חברת השייט הנורבגית הורטיגרוט (Hurtigruten) מפסיקה את כל הפלגות בעקבות התפרצות בשל התפרצות קורונה באחת הספינות שלה בשבוע שעבר, כך הודיעה החברה. לפחות 40 נוסעים ואנשי צוות באוניית MS Roald Amundsen נמצאו חיובים לנגיף.

 

אוניית תענוגות של  חברת Hurtigruten אוניית תענוגות של חברת Hurtigruten צילום: אם סי טי

 

 

10:30 - מגבלות חדשות במלבורן: חנויות ייסגרו לשישה שבועות

 

מושל מחוז ויקטוריה באוסטרליה הכריז על מגבלות חדשות במלבורן, שכוללות סגירת חנויות למשך שישה שבועות החל מיום רביעי. תעשיות נוספות שיוגבלו כוללות את הייצור והבנייה, שידרשו להפחית את הפעילות ואת מספר העובדים. לפי המושל, דניאל אנדרוז ההגבלות החדשות ישפיעו על 250 אלף עובדים. עם זאת, סופרמרקטים, מכלת, בתי מרקחת ובנקים יישארו פתוחים. לפי ההגבלות הנוכחיות, רק אדם אחד מכל משק בית מורשה ללכת לסופרמרקט, וגם אז החנות צריכה להיות במרחק של עד 5 ק"מ מהבית והיציאה מותרת לשעה אחת בלבד. "היום הוא יום קשה, וצפויים לנו עוד ימים רבים כאלה", הודה אנדרוז.

 

יולי הוא החודש הגרוע ביותר מאז פרצה המגיפה. לפי הדיווחים, במהלך החודש נדבקו ברחבי העולם מעל 8 מיליון אנשים בקורונה, מספר הכמעט זהה למפר הנדבקים בששת החודשים הראשונים של ההתפרצות ביחד. לפי ארגון הבריאות העולמי (WHO), מספר הנדבקים מכפיל עצמו בכל שישה שבועות.

 

 

מלבורן מלבורן צילום: איי אף פי

 

 

 

10:15 - חשש מקריסת מערכת הבריאות במנילה: הממשלה מטילה מגבלות חדשות

 

בפיליפינים מטילים מחדש הגבלות באזור הבירה מנילה בניסיון לבלום התפשטות של הקורונה. ההחלטה התקבלה על ידי הנשיא רודריגו דוארטה בעקבות אזהרות רופאים ואחיות שהמדינה מאבדת שליטה על המגיפה ומערכת הבריאות קרובה לקריסה. ההגבלות קרוב לוודאי שיכללו סגירה של עסקים והפסקת התחבורה הציבורית, וייכנסו לתוקף החל מיום שלישי למשך שבועיים. הממשלה הודיעה עוד כי היא מעוניינת להעסיק עוד 10 אלף אנשים במערכת הבריאות. הקורונה מתפשטת בפיליפינים על אף שהמדינה הטילה מגבלות מהמחמירות ביותר בעולם והסגר הוא מהארוכים ביותר, וההקלות החלו רק ביוני.

 

 

מנילה מנילה צילום: רויטרס

 

09:30 - וייטנאם בונה בי"ח זמני כדי להתמודד עם התפרצות הקורונה בעיר דה נאנג

 

וייטנאם בונה בית חולים זמני עם 700 מיטות כדי להתמודד עם התפרצות הקורונה בעיר דה נאנג לפני יותר משבוע. הנגיף התפשט לפחות לארבעה מפעלים בעיר שבהם עובדים כ-3,700 איש. בעיתון לאו דונג נמסר כי ארבעה נדבקים חדשים אותרו באזור. ראש הממשלה נג'ן שואן פוק כי תחילת אוגוסט הוא "זמן מכריע" להכיל את ההתפרצות החדשה, שלדבריו יכולה להיות "השפעה קריטית" יותר מאשר בגל הקודם.

 

08:00 - דיווח ב-BBC: "מניין המתים מקורונה באיראן גבוה פי שלושה מהמפורסם"

 

מניין המתים מנגיף הקורונה באיראן גבוה כמעט פי שלושה מהמספר הרשמי שפרסמו הרשויות, כך דיווחה רשת BBC בשפה הפרסית. בעוד שלפי הפרסומים הרשמיים מניין המתים כתוצאה מסיבוכי הנגיף במדינה עומד על כ-14,500 בני אדם, בפועל בידי הרשויות יש מידע על כ-42,000 בני אדם שמתו כתוצאה מהנגיף. מניין הנדבקים המאומתים גבוה אף הוא פי שניים מהמספר שפורסם ועומד על כ-451,000 נדבקים מאומתים במדינה, לעומת 278,827 שפרסמו הרשויות עד כה.

 

 

קורונה באיראן קורונה באיראן צילום: אי פי איי

 

07:45 - הקורונה בארה"ב: יותר מ-47 אלף חולים אובחנו ביממה

 

לפי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס ביממה האחרונה אובחנו 47,508 נשאי קורונה חדשים בארצות הברית ומתו 515 חולים. מדובר בירידה בנתוני התחלואה בהשוואה לחמשת הימים האחרונים, שבכל אחד מהם אובחנו יותר מ-60 אלף נשאים חדשים, ואולם בדרך כלל הנתונים בסופי השבוע נמוכים יותר. עד כה אובחנו בארצות הברית 4.6 מיליון חולי קורונה, מתוכם מתו כ-155 אלף בני אדם.

 

 

אזרח חדש בארה"ב נשבע ביושבו במכונית בגלל הקורונה אזרח חדש בארה"ב נשבע ביושבו במכונית בגלל הקורונה צילום: גטי אימג'ס

 

במהלך חודש יולי אובחנו בארה"ב מספר שיא של 1.87 מיליון נדבקים חדשים, יותר מפי שניים מהנתון בחודש השיא הקודם, אפריל, אז דווח על 860,000 מקרים חדשים. במאי נרשמו 690,200 מקרים חדשים, ואילו ביוני 820,000 מקרים.

 

07:30 - הקורונה בברזיל: כ-26 אלף חולים אובחנו ביממה האחרונה, 541 מתו

 

משרד הבריאות בברזיל עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו עוד 25,800 נשאי קורונה ומתו 541 חולים. עד כה התגלו בברזיל יותר מ-2.7 מיליון חולי קורונה, מתוכם מתו 94,104 בני אדם.

 

06:00 - סין: 43 נדבקים חדשים בקורונה

 

מספר המקרים החדשים של קורונה באזור צפון-מערב סין ג'יאנג ממשיך לרדת, עם 28 נדבקים היום. סין דיווחה על 43 מקרים חדשים של קורונה בפריסה ארצית, 7  מהם מיובאים ו-8 במחוז ליאונינג הצפון-מזרחי.

 

7 פקידים ממערכת הבריאות של סין הגיעו אתמול להונג קונג, הראשון מבין צוותים של 60 איש שיבצע בדיקות קורונה נרחבות במטרה לעצור גל נוסף של הנגיף. קבוצה של חברי מועצה מקומיים בהונג קונג אמרו כי חלק מהתושבים חוששים שסין עשויה לנצל את ההזדמנות ולאסוף דגימות DNA לצורכי מעקב.

x