$
חברה וסביבה

ניו זילנד: ראשת הממשלה פיטרה שר בכיר בשל רומן עם עובדת המשרד שלו

מנהיגת האופוזיציה עדכנה את ג'סינדה ארדרן כי שר ההגירה ניהל במשך 12 חודשים רומן עם עובדת במשרד שלו - שהסתיים לפני מספר חודשים. השר פרסם הודעת התנצלות לאחר הפרסום: "התנהגתי בצורה לא הולמת"

שירות כלכליסט 10:3522.07.20
ראש ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן פיטרה את שר ההגירה בממשלה שלה, זאת לאחר שמנהיגת האופוזיציה עדכנה אותה כי ניהל במשך 12 חודשים רומן עם עובדת במשרד שלו.

 

ארדרן הודיעה כי השר, איאן ליס – גאלווי הסכים שאין ברירה אחרת בשל החשש לניצול מרות. לפי ארדרן, הרומן נמשך שנה והסתיים לפני כמה חודשים. המידע הגיע לידיה כאמור על ידי ג'ודית קלינס, מנהיגת המפלגה הלאומית, שקיבלה את המידע מאדם שלישי. ארדרן אמרה כי המידע נשמע "מהימן" והשר אף אישר את הפרטים.

 

עוד הוסיפה כי לא הייתה מודעת לקיומה של מערכת היחסים לפני כן, והצטערה שלא שמעה על כך ישירות מליס – גאלווי. הוא פוטר ביום שלישי אך ההודעה עצמה התפרסמה רק למחרת כדי לאפשר לו מספיק זמן לספר למשפחתו. ליס – גלווי נשוי למורה לגיל הרך ולזוג שלושה ילדים. הרומן היה בהסכמה הדדית, אך זהותה של האישה נותרה חסויה על מנת לשמור על הפרטיות שלה.

 

 

 

"הוא הפגין העדר שיקול דעת למשך תקופה ארוכה של 12 חודשים. בכך שפצח במערכת היחסים הזו הוא פתח עצמו לאפשרות שיואשם בהתנהגות לא הולמת", אמרה ארדרן. "הוא לא הפגין את סוג ההתנהגות שאני מצפה משר הממונה על קביעת הדוגמה להתנהלות נכונה במקומות עבודה. הפעולות שלו גרמו לי לאבד את אמוני בתפקודו כשר".

 

ראשת ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן ראשת ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן צילום: איי אף פי

 

ליס – גאלווי פרסם התנצלות לאחר הפרסום. "אני מקבל את החלטתה של ראש הממשלה ומתנצל לגמרי", אמר. "התנהגתי בצורה לא הולמת לתפקידי ואיני יכול להמשיך ולשמש כשר. התנצלתי בפני המשפחה שלי על כך שאכזבתי אותם. בבקשה כבדו את הפרטיות שלי. אני מתנצל בפני כל מי שנפגע מההתנהגות שלי".

 

בעוד חודשיים מתוכננות להתקיים בחירות בניו זילנד, כשלפי הסקרים האחרונים מפלגת הלייבור בראשותו של ארדרן זוכה לרו.ב

x