שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

מאחורי הרצח של כוכב ההייטק העולה עמד עוזר אישי עם מסור חשמלי

משטרת ניו יורק חושדת כי עוזרו האישי בן ה-21 של יזם ההייטק הבנגלדשי פהים סלאח עומד מאחורי הרצח המחריד שלו בדירתו במנהטן. ראשו של סלאח נערף וגופתו בותרה. המניע האפשרי - סכסוך על חוב כספי בין השניים

שירות כלכליסט 20:3818.07.20
מאחורי רצח יזם ההייטק פאהים סלח עומד העוזר האישי שלו, כך טוענים במשטרת ניו יורק. הרצח של סאלח (33) הכניס להלם את סצינת הסטארט-אפים בניו יורק, לאחר שגופתו נמצאה מבותרת בדירתו במנהטן וראשו נערף.

 

כעת מאשימה המשטרה את עוזרו של פאהים, טירזה הספיל (21) ברצח שלו. הספיל נעצר והואשם ברצח מדרגה שנייה. על פי החשד, המניע לרצח היה חוב של כמה עשרות אלפי דולרים שהספיל היה חייב לסאלח. האספיל מואשם בכך שתחילה השתמש באקדח טייזר כנגדו, ולאחר מכן דקר אותו. מאוחר יותר בותרה הגופה במסור חשמלי. "זה נראה כמו רצח שבוצע בצורה מקצועית", טענו במשטרה.

פהים סלאח, יזם ההייטק שנרצח השבוע בניו יורק פהים סלאח, יזם ההייטק שנרצח השבוע בניו יורק צילום: רויטרס

 

 סאלח היה ידוע בעיקר בזכות פעילותו לקידום טכנולוגיה במדינות מתפתחות. הוא הקים, בין היתר, חברות לשיתוף נסיעות שפעלו בניגריה ובבנגלדש.  ראש הבילוש במשטרת ניו יורק, רודני הריסון, אמר לכתבים לאחר המעצר בסוף השבוע כי "החשוד טיפל בכספים ובעניינים האישיים של סאלח. הוא האמין שהוא חייב לקורבן סכום כסף משמעותי".

 

"גופתו של סאלח התגלתה על ידי בן דודו שמצא אותה ביום שלישי אחר הצהרים לאחר שלא ראה את סאלח מספר ימים", אמר הריסון. על פי הדיווחים בכלי התקשורת בארה"ב, צילומי טלוויזיה במעגל סגור מהבניין שבו התגורר סאלח תיעדו את החשוד נכנס למעלית ביום שני יחד עם גבר נוסף שחבש מסיכה. לצד הגופה, התגלה מסור חשמלי.

 

סאלח  נולד בערב הסעודית לזוג הורים מבנגלדש וגדל בניו יורק. הוא הקים את החברה הראשונה שלו, רשת של אפליקציות למדיה חברתית, כשהיה עדיין בתיכון ומכר אותה ביותר מ-400 אלף דולר.  בשנת 2015 הוא הקים את חברת שיתוף הנסיעות פת'או (Pathao) הפופולרית בבנגלדש ובנפאל.

 

לאחרונה, הוא עזר להקים בניגריה את אפליקציית המוניות הדו-גלגליות גוקדה (Gokada). אולם החברה נקלעה לצרות, לאחר שהרשויות בניגריה אסרו על הפעלת מוניות על אופנועים מוקדם יותר השנה.

 

לאחר מותו של היזם, שתי החברות שהקים חלקו לו כבוד. גוקדה תיארה את סאלח כ"מנהיג נהדר, השראה ואור חיובי לכולנו".

 

חוסיין מ'אליוס, שייסד את פת'או עם סאלח, אמר לעיתון "דיילי סטאר" בנגלדש: "הוא האמין בפוטנציאל של הטכנולוגיה לשנות את החיים של אנשים בבנגלדש ומחוצה לה. הוא ראה בנו את ההבטחה. כל מה שהיה לנו היה מטרה משותפת וחזון משותף. הוא היה, ויישאר לנצח, השראה מדהימה לפת'או ולאקו-סיסטם שלנו".

x