שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קורונה

בסין מאשימים עכשיו את השרימפס בהפצת קורונה

לאחר שהצביעה בחודש שעבר על סלמון מיובא כ"אשם" האפשרי בהתפרצות המחודשת של הנגיף בבייג'ינג, בסין טוענים כי מצאו עקבות של קורונה באריזות של שרימפס מיובא

שירות כלכליסט 23:2510.07.20

"האשם התורן" בהתפרצות נגיף הקורונה בסין הוא כבר לא דג הסלמון, אלא שרימפס מיובא. בסין טוענים כעת כי מצאו עקבות של קורונה בדגימות שרימפס מיובא. איתור הדגימות העלה שוב לסדר היום את השאלה אם הנגיף יכול להתפשט דרך מזון ומוצרים קפואים.

 

 

לטענת מנהל המכס הכללי של סין, הנגיף נמצא גם באריזות השרימפס וגם מחוצה להן. מקור הדגימות בשלושה מפעלים באקוודור, והיבוא מהם ייעצר - נכתב בהודעת הממשל הסינית. יצואן שרימפס מאקוודור חולק על הממצאים הסיניים.

 

שוק מזון בבבייג'ינג שנסגר עקב הקורונה שוק מזון בבבייג'ינג שנסגר עקב הקורונה צילום: רויטרס

 

"תוצאות הבדיקה לא אומרות שהנגיף מדבק, אלא הן רק משקפות פרצות ברגולציה של חברות המזון", אמר בי קששין, מנהל לשכת הבטיחות בייבוא וייצוא מזון במחלקת המכס.  "נחזק עוד יותר את הבדיקות של מזון מיובא קפוא".

 

סין הצביעה בחודש שעבר על סלמון מיובא כאשם אפשרי להתפרצות הטרייה של הקורונה בבייג'ינג, מה שהצית חרם על הדג בזמן שסופרמרקטים הורידו את התוצרת מהמדפים שלהם. סין החלה גם בביצוע בדיקות המוניות של יבוא מזון קר בנמלים, וחסמה משלוחים ממפעלי בשר בחו"ל שדיווחו על חולים שנדבקו בנגיף.

 

עדויות מצביעות על כך שמאוד לא סביר שהווירוס יועבר דרך מזון, אמר גוריאן ניקוליק, מנהל בכיר לעניין פירות ים בפירמת רבובנק.

 

מינהל המזון והתרופות האמריקני פרסם הודעה חדשה בנושא ואמר כי אין הוכחות לכך שנגיף הקורונה מועבר דרך מזון או אריזות מזון.

 

יצואנית השרימפס באקוודור, סנטה פריסיללה, הטילה ספק בממצאים וטענה כי מדובר בפגיעה לא הוגנת במוניטין של התעשייה, ואמרה כי גורמים סיניים סירבו למסור מידע על הבדיקות בשבועות האחרונים.

 

"הם מצאו בדיקה לא חיובית אחת 'מדבקת' בתוך קיר המכולה לאחר 227,934 דגימות שנלקחו מהמיכלים, כלומר 0.0000043%," אמר נשיא סנטה פריסילה ומייסד סנטיאגו סאלם בהצהרה שמסר.
x