$
קורונה

הפאבים בממלכה המאוחדת התמלאו מחדש, מסעדות היוקרה נפגעו

הפאבים הורשו להיפתח יום לאחר חזרתם לפעילות של מסעדות, מספרות ובתי קולנוע, זאת מחשש כי פתיחה בליל שבת תביא לחגיגות שתייה פרועות, אחרי תקופה ממושכת של התנזרות שנכפתה עליהם

נועם אוסטפלד 08:0606.07.20

לאחר 15 שבועות של סגר הפאבים בבריטניה נפתחו מחדש שלשום והלקוחות התייצבו בתורים ארוכים ברחוב כדי להיכנס ולשתות בפאב האהוב עליהם.

 

עוד ביום שישי בצהריים רוב המקומות בלונדון הוזמנו מראש. הפאבים הורשו להיפתח יום לאחר חזרתם לפעילות של מסעדות, מספרות ובתי קולנוע, זאת מחשש כי פתיחה בליל שבת תביא לחגיגות שתייה פרועות, אחרי תקופה ממושכת של התנזרות שנכפתה עליהם.

 

גם חוויית הפאב תהיה שונה מעתה, זאת בעקבות הגבלה של מספר הסועדים ואיסור ישיבה על הבר. מלצרים לבושים בביגוד מגן מקבלים את פני האורחים, הנדרשים לשמור על ריחוק חברתי ולמלא פרטים מזהים בכניסה.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

אך לא כולם חוגגים. לפי נתוני התאחדות תעשיות הלילה של בריטניה, קרוב ל־31% מהפאבים, הברים והמסעדות החליטו להישאר סגורים לעת עתה. זאת בשל החשש לבריאותם של העובדים והמבקרים והרצון להמתין ולראות מה יקרה לעקומת ההדבקה לאחר הפתיחה מחדש של אתרי הבילוי.

 

בינתיים בעלי מסעדות היוקרה בלונדון חוששים כי לא יצליחו לשרוד בעידן החדש, זאת בשל תקנות הקורונה הפוגעות באווירה היוקרתית ומעמיסות עליהם עלויות. אחד מבעלי המסעדות שהתראיין ל"פייננשל טיימס" הגדיר את הנהלים החדשים "צונאמי של אתגרים", כאשר לדבריו רק עלות חומרי החיטוי במסעדות שלו תגיע לכ־2,000 ליש"ט בחודש, וזה ללא שאר העלויות הכרוכות בפתיחה מחדש בזמן הקורונה.

 

x