$
קורונה

משבר הקורונה

על רקע השביתות והביקורת: אמזון מחלקת בונוסים של עד 3,000 דולר ל"עובדים בחזית"

לפי החברה מדובר במעין מתנת תודה חד פעמית לעובדים; כך, עובדים במשרה מלאה ועובדי חברות השילוח שמשתפות פעולה עם אמזון יקבלו 500 דולר; עובדים במשרה חלקית יקבלו 250 דולר, מנהלים יהנו מ-1,000 דולר ובעלים של חברות משלוחים קטנות יזכו לבונוס של 3,000 דולר. "אנחנו מודים לעובדים עבור המחויבות יוצאת הדופן ללקוחות"

שירות כלכליסט 09:5330.06.20

אמזון הודיעה כי תעניק בונוס של 500 דולר לכל אחד מ"עובדי החזית" שעבדו במהלך התפרצות מגיפת הקורונה. לפי הודעה שפרסמה ענקית המסחר המקוון, הבונוס משמש כמעין מתנת תודה לעובדים בחודש יוני, ומדובר במתנה חד פעמית שתעלה לחברה בסביבות 500 מיליון דולר.

 

עובדת אמזון עם מסכה במתקני החברה בניו יורק עובדת אמזון עם מסכה במתקני החברה בניו יורק צילום: רויטרס

 

הבונוס יוענק לעובדים במשרה מלאה באמזון וברשת הסופרמרקטים הול פודס, וכן לעובדי חברות השילוח שמשתפות פעולה עם אמזון. עובדים במשרה חלקית יזכו לבונוס מופחת של 250 דולר; מנהלים, לעומת זאת, יקבלו 1,000 דולר, ובעלים של חברות משלוחים קטנות שעובדות בשיתוף עם אמזון יזכו לבונוס של 3,000 דולר.

 

"אנחנו מודים לעובדים עבור המחויבות יוצאת הדופן ללקוחות", מסר דייב קלארק, סגן נשיא בכיר באמזון. הבונוס מגיע לאחר שבסוף מרץ הודיעו באמזון כי שכר עובדי החזית יעלה מ-17 דולר לשעה ל-19 דולר, על רקע העלייה החדה בכמות ההזמנות לנוכח הסגר שהוטל. אולם, ההעלאה הייתה זמנית והסתיימה בסוף החודש.

 

המהלך של אמזון מגיע בעוד שהביקורת על היחס של החברה לעובדיה גוברת. בחודש שעבר שלחו המושלים של מספר מדינות בארה"ב, בהן מסצ'וסטס, ניו יורק, אורגון וניו מקסיקו, מכתב לבכירי החברה בבקשה שיחשפו את המדיניות וההנחיות שאימצו על מנת לבלום את התפשטות הקורונה, זאת לאחר שלפחות 8 עובדים של החברה מתו מקורונה. בגרמניה פצחו העובדים בשביתה במחאה על המחסור באמצעי זהירות לאחר שעובדים במרכזים לוגיסטים אובחנו כחולים בקורונה.

x