$
חברה וסביבה

מה שמעבר דירה יכול לעשות: ריהאנה נכנסה לרשימת האמנים העשירים בבריטניה

הגרדיאן פרסם חלק מהרשימה של הסאנדי טיימס שתתפרסם יום ראשון: הונה של הזמרת האמריקאית שעברה ללונדון מוערך ב-468 מיליון פאונד - אחרי פול מקרטני ולפני אלטון ג'ון. ובאיזה מקום אד שירן?

שירות כלכליסט 09:3113.05.20
סמנו עוד V בקורות חיים של ריהאנה: הזמרת האמריקאית בת ה-32 נכנסת לראשונה לרשימת אנשי המוזיקה העשירים בבריטניה (UK music rich) - לאחר שבמאי 2019 הודיעה במפתיע כי היא עוברת לגור בלונדון. ריהאנה נכנסת ישירות למקום השלישי בדירוג, שיתפרסם במלואו ביום ראשון הקרוב בסאנדיי טיימס. הגרדיאן ראיין את עורך הרשימה וחושף חלק ממנה.   

 

 

הונה של ריהאנה מוערך ברשימה ב-468 מיליון פאונד, והוא כולל את ההכנסות מ-8 האלבומים המצליחים שלה ומשורה של שותפויות שבהן היא מעורבת (כולל קו הלבשה תחתונה). עיקר הונה מבוסס על מותג הקוסמטיקה פנטי שהקימה (Fenty), שבו היא שותפה עם לואי ויטון (LVMH), חברת מוצרי הקוסמטיקה והתכשיטים הגדולה בעולם (הנסחרת בבורסה בפריז).

 

שווי המותג של פנטי מוערך ב-3 מיליארד דולר וריהאנה מחזיקה בו נתח של 15% בשווי 351 מיליון פאונד ( 450 מיליון דולר). לואי ויטון מחזיקה ביתרת המניות בשותפות. הדירוג של הסאנדיי טיימס שמתפרסם זו השנה ה-32 כולל את 1,000 אנשי המוזיקה העשירים בבריטניה. 

 

ריהאנה עם מותג הטיפוח שלה ריהאנה עם מותג הטיפוח שלה צילום: GM

 

 

במקום הראשון-שני המשותף בדירוג השנתי של אנשי המוזיקה העשירים בבריטניה. ממוקמים פול מקרטני ומפיק-מלחין העל של מחזות הזמר לויד וובר (פנטום האופרה, קאטס ועוד רבים נוספים), שניהם מוערכים ב-800 מיליון פאונד - וובר עם ירידה של 20 מיליון פאונד משנה שעברה ומקרטני עם עלייה של 50 מיליון.

 

ריהאנה כאמור עם כניסה חדשה במקום השלישי עם 468 מיליון פאונד; אלטון ג'ון רביעי (360 מיליון פאונד, עלייה שנתית של 50 מיליון); מיק ג'אגר חמישי (285 מיליון פאונד, עלייה של 10 מיליון); במקום 6-7 משותף קית' ריצ'ארס (270 מיליון פאונד, עלייה של 10 מיליון) והמפיקה אוליביה האריסון, אלמנתו של ג'ורג' האריסון, ובנה דנהי (270 מיליון פאונד, עלייה של 20 מיליון).

 

אלטון ג'ון. במקום הרביעי אלטון ג'ון. במקום הרביעי צילום: רויטרס

במקום השמיני רינגו סטאר (260 מיליון פאונד, עלייה של 20 מ'); תשיעי הרקדן-כוריאוגרף-חלילן מייקל פלאטלי (206 מיליון פאונד, עלייה של 2 מיליון); במקום העשירי המשותף, שלושה זמרים עם שווי של 200 מיליון פאונד כ"א: אד שירן (עלייה של 40 מיליון), רוד סטיוארט (עלייה של 10 מיליון) וסטינג (ללא שינוי).

 

 

אד שירן. במקום העשירי אד שירן. במקום העשירי צילום: אי פי איי

 

x