$
קורונה

משבר הקורונה

דיסני תוציא 100 אלף עובדים לחל"ת, אך תמשיך לספק להם ביטוח רפואי

עפ"י הערכה, צעד זה יחסוך לחברה 500 מיליון דולר בחודש. היו"ר הקפיא את קבלת השכר שלו והמנכ"ל ויתר על מחצית משכרו. על אף הקשיים בחטיבת התיירות, מצבו של שירות הסטרימינג, דיסני פלוס, טוב בהרבה והוא השיג כבר 50 מיליון מנויים בחמישה חודשים

שירות כלכליסט 12:3820.04.20
ענקית הבידור וולט דיסני מוציאה יותר מ-100 אלף עובדים לחל"ת, על רקע השלכות מגיפת הקורונה, כך מדווח אתר ה-BBC. בבעלות החברה פארקי שעשועים ומלונות ברחבי ארה"ב, אירופה ואסיה.

 

 

 

עם זאת, החברה הודיעה כי בכוונתה להמשיך לספק ביטוח רפואי לעובדים שיוצאו לחל"ת, וקראה לעובדים שלה בארה"ב להגיש בקשה לקבלת סיוע ממשלתי כחלק מחבילת התמריצים בגובה 2 טריליון דולר של הממשל.

 

 

יו"ר דיסני, בוב איגר יו"ר דיסני, בוב איגר צילום: שאטרסטוק

 

על פי הדיווח, הפסקת תשלום המשכורות לכמחצית מהעובדים תחסוך לחברה 500 מיליון דולר בחודש. עבור הרבעון האחרון של 2019, הרווח התפעולי של דיסני בחטיבת פארקי השעשועים והתיירות עמד על 1.4 מיליארד דולר.

 

על אף הקשיים בחטיבת התיירות, מצבו של שירות הסטרימינג, דיסני פלוס, טוב בהרבה והוא השיג כבר 50 מיליון מנויים בחמשת החודשים מאז הושק.

 

בחודש שעבר הודיעה החברה כי היו"ר בוב איגר יוותר על שכרו בכל תקופת משבר הקורונה, זאת בעוד שהמנכ"ל בוב צ'פאק ויתר על מחצית מהשכר שלו. איגר נחשב לאחד המנהלים המרוויחים ביותר בתעשיית הבידור האמריקאית, ובשנה שעברה, כשעוד כיהן כמנכ"ל, חבילת התגמולים שלו עמדה על 47.5 מיליון דולר.

 

דיסנילנד קליפורניה סגור דיסנילנד קליפורניה סגור צילום: גטי אימג'ס

 

מניית החברה נפלה ב-25% מאז החלה התפרצות הנגיף. עם זאת, לפי האנליסט גיץ' גרינפילד מ-BTIG, בחודש האחרון דיסני גייסה אג"ח והשיגה קווי אשראי חדשים שהותירו אותה עם ערימת מזומנים חדשה של 20 מיליארד דולר לשימוש במקרי חירום. "הם יכולים להרשות לעצמם לא להוציא עובדים לחל"ת", הדגיש גרינפילד. אולם, הוסיף כי הפארקים והמלונות צפויים הישאר סגורים לעוד זמן מה.

 

בכל מקרה, גם לאחר פתיחתם מחדש של פארקי השעשועים, איגר העריך כי בדיקות חום למבקרים עשויות להפוך לחלק מהשגרה לצד בדיקות התיקים בכניסה.

x