$
קורונה

עוד קורבן לקורונה: פסטיבל ברנינג מן יהיה השנה וירטואלי

הפסטיבל שנערך מאז 1986 בנבאדה יבוטל מחשש לבריאות המשתתפים; המארגנים כתבו שהם "שבורי לב" וציינו כי יקיימו אירוע וירטואלי ל-100 אלף משתתפים

שירות כלכליסט 13:5015.04.20

מארגני פסטיבל ברנינג מן ביטלו אתמול (ו') את האירוע השנתי וחשפו כי בכוונתם לקיים אותו באופן וירטואלי. זאת בעקבות "המציאות הכואבת שיצר נגיף הקורונה". הפסטיבל, שנערך לראשונה ב-1986, אמור היה להתקיים כמדי שנה במתחם בלאק רוק שבמדבר נבאדה, וזאת בין ה-30 באוגוסט ל-7 בספטמבר.

 

 

 

"לאחר האזנה, דיון ושיקול דעת רב קיבלנו את ההחלטה הקשה שלא לבנות את בלאק רוק בשנת 2020", כתבו המארגנים בהצהרה, "בהתחשב באחד האתגרים הגלובליים הגדולים ביותר בימי חיינו, אנו מאמינים שזהו הדבר הנכון לעשות. כן, אנו שבורי לב. אנו יודעים שגם אתם".

 

אתר הפסטיבל בשנה שעברה אתר הפסטיבל בשנה שעברה צילום: גטי אימג'ס

 

האירוע החלופי יהיה פסטיבל מקוון בשם Virtual Black Rock City או VBRC, אשר יתבסס על הנושא שיועד לפסטיבל 2020 - היקום המקביל (The Multiverse). לדברי המארגנים, "אנחנו לא בטוחים איך זה ייצא; זה בטח יהיה מבולגן ומביך מטעויות. זה כנראה גם יהיה מרתק, מחבר ומהנה".

 

ההודעה מגיעה פחות משלושה שבועות אחרי שמארגני הפסטיבל אמרו שהם מחכים לראות כיצד תתקדם התפרצות המגיפה. מאז, הם החליטו כי כינוס 80 אלף בני אדם בעיר המדברית הארגעית יהיה מסוכן מדי.

 

"בשנת 2020 אנו זקוקים לחיבור אנושי ומיידיות יותר מתמיד", הוסיפו המארגנים, "אבל בריאות הציבור ורווחת המשתתפים בפסטיבל, הצוות והשכנים שלנו בנבאדה נמצאים בראש סדר העדיפויות שלנו".

 

החזר כספי יוצע לאלו שכבר רכשו כרטיסים לאירוע השנה. המארגנים ביקשו מאלו שמצבם הכספי מאפשר זאת - לתרום את שווי הכרטיס שלהם או חלק ממנו לאירוע. לאירוע הווירטואלי יוקצו כרטיסים ותתאפשר בו ההשתתפות של עד 100 אלף משתתפים.

 

המארגנים הוסיפו כי יהיה עליהם לבצע "פיטורי עובדים משמעותיים, הפחתת שכר ואמצעי הידוק חגורה אחרים" על מנת להישאר מעל פני המים.

 

לאחרונה נודע כי פסטיבל המוזיקה בקליפורניה Coachella, שאמור היה להתחיל בסוף השבוע האחרון, יתקיים כעת באוקטובר. פסטיבל המוזיקה של גלסטונברי בבריטניה מבוטל.

x