שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

ארה"ב: הסנאט העביר חוק שמגביל את טראמפ מלפתוח במלחמה נגד איראן

על פי ההחלטה, נדרש טראמפ להסיג את הכוחות האמריקאים מאיראן, אלא אם הקונגרס יכריז מלחמה על המדינה. החוק עבר ברוב של 55 תומכים מול 45 מתנגדים בסיוע שמונה סנטורים רפובליקנים. עם זאת, טראמפ צפוי להטיל וטו על החוק, והדמוקרטים לא צפויים להצליח לגייס רוב של שני שליש כדי לעקוף אותו

שירות כלכליסט 23:0213.02.20
הסנאט האמריקני העביר הערב (ה') חוק שמגביל את יכולתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לפתוח במלחמה נגד איראן. טראמפ צפוי להשתמש בזכותו ולהטיל וטו על ההחלטה.

 

שמונה חברי סנאט רפובליקנים הצטרפו למהלך להעברת החוק שקודם על ידי הדמוקרטים ועבר ברוב של 55 בעד מול 45 נגד. על פי החוק, נדרש טראמפ להסיג כוחות אמריקאים העוסקים בלחימה נגד איראן, אלא אם כן הקונגרס יכריז מלחמה על המדינה באופן מפורש או יעביר אישור ספציפי לשימוש בכוח צבאי.  

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: איי פי

 

למרות שהחוק עבר, טראמפ צפוי להטיל עליו וטו, מה שיחייב את הדמוקרטים לגייס רוב בלתי אפשרי של שני שלישים כדי לעקוף אותו. יצוין, כי הרפובליקנים מחזיקים ב-53 מתוך 100 המושבים בסנאט ולעתים נדירות מצביעים נגד הנשיא.

 

המתנגדים לחוק אמרו הערב כי הוא מעביר את המסר השגוי לטהראן: "עלינו לשלוח מסר של תקיפות, ולא של חולשה", אמר הסנטור הרפובליקאי ג'ים רוס.

 

הסנאטור הדמוקרטי טים קיין חלק על הדברים. לדבריו, ההצבעה הראתה עוצמה ושיקפה את חשיבות הסנאט בבחינת ההחלטה על פריסת כוחות אמריקאים: "אם אנו מצווים על הצעירים והצעירות שלנו במדים לסכן את חייהם ובריאותם במלחמה, זה צריך להיות לאחר התלבטות זהירה", אמר. 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x