שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

סוני רכשה את זכויות ההפצה של מוצרי הביטלס בצפון אמריקה

העסקה כוללת פריטים ממותגים של הלהקה, בהם חולצות - הסכומים לא נחשפו. חטיבת המוזיקה של סוני פועלת בשנה האחרונה להרחבת עסקי המרצ'נדייז שלה, שהפכו למקור הכנסה חשוב בתעשייה כולה

שירות כלכליסט 18:0804.12.19

חברת סוני מיוזיק (Sony Music Entertainment) חתמה על הסכם המעניק לה את זכויות ההפצה הבלעדיות בצפון אמריקה של חולצות הביטלס ופריטים נוספים של הלהקה. כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.

 

פרטי ההסכם והסכומים המדוברים בו אינם ידועים. רישיון ההפצה של מוצרי הביטלס בצפון אמריקה מוחזק מאז 2013 על ידי בראבדו (Bravado), חברה בת של קבוצת ויוונדי (Vivendi SA’s Universal Music Group). בראבדו היא החברה בעלת המשקל המשמעותי ביותר בתחום פריטי המוזיקאים הממותגים, עם מכירות שנתיות של כ-30 מיליון דולר.

 

סוני מיוזיק היא חלק מתוך תוך קבוצת סוני האמריקאית (Sony Corporation of America), חברה בת של התאגיד היפני סוני (Sony Corporation). העסקה היא עוד ביטוי לשינוי שעוברת החברה, המעוניינת להגדיל נוכחות בשוק המתפתח של המרצ'נדייז בתחום המוזיקה - לשם כך הקימה חטיבה מיוחדת (Thread Shop division). המהלך הוא חלק משינוי שעובר על התעשייה כולה, הרואה במרצ'נדייז מקור הכנסה משמעותי של המוזיקאים ושל החברות המייצגות אותם.

 

הביטלס הביטלס צילום: גטי אימג'ס

 

הזכויות על מוצרי הביטלס לא צפויות לגרור עלייה חדה במיוחד במכירות, שכן מירב ההכנסות במקרה שלה נובע מהזכויות על המוזיקה. עם זאת, הבעלות על הזכויות נחשבת יוקרתית מאוד, ויכולה לתרום לכוח המשיכה של Thread Shop מול מוזיקאים אחרים הפועלים כיום.

 

בחודש אוגוסט רכשה Thread Shop את חטיבת המרצ'נדייז של חברת הפקות התיאטרון Araca Group - ההסכם העביר לידיה זכויות בלעדיות על מוצרי לד זפלין, פינק, שאניה טווין ועוד.

 

המתחרה הגדולה, קבוצת יוניברסל, רכשה בחודש ינואר את חברת המרצ'נדייז Epic Rights, ספקית מוצרים של קיס, AC/DC, אירוסמית', מאדונה וסלין דיון. בספטמבר 2018 חתמה וורנר מיוזיק על הסכם לרכישת חברת המצ'נדייז andelsgesellschaft, המוכרת מוצרים של מטאליקה, נירוונה, פינקפלויד וגאנס אנד רוזס – התמורה בעסקה עמדה על 180 מיליון דולר.

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

x