כלכלה ומדיניות

טראמפ חזר בו: לא יארח את פסגת ה-G-7 במועדון הגולף הפרטי שלו במיאמי

נשיא ארה"ב החליט לחזור בו מההחלטה להשתמש באתר הגולף שלו במיאמי לאירוח פסגת המדינות המתועשות בשנה הבאה בעקבות טענות על כך שירוויח באופן בלתי חוקי מנשיאותו. טראמפ: "התקשורת העוינת והמפלגה הדמוקרטית השתגעו"

שירות כלכליסט 11:0820.10.19

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ חזר בו מהחלטתו להשתמש במועדון הגולף הפרטי שלו במיאמי לאירוח פסגת ה-G-7 בשנה הבאה, זאת בהמשך להאשמות כי הוא מרוויח באופן לא חוקי מנשיאותו.  

 

 

הנשיא האמריקאי צייץ אתמול בערב כי החליט שלא לארח את הפסגה במועדון הגולף שלו, יומיים בלבד אחרי הודעה שהגיעה מטעם הממשל, כי אתר הנופש היוקרתי נבחר לארח את הפסגה. ״חשבתי שאני עושה משהו טוב מאוד לארצנו בכך שאני משתמש בטראמפ נשיונל דוראל במיאמי כדי לארח את מנהיגי הG-7״, צייץ הנשיא, לפני שקידם שוב את המקום.

 

 

  

אתר הגולף דוראל של טראמפ במיאמי אתר הגולף דוראל של טראמפ במיאמי צילום: איי אף פי

 

 

״אבל, כרגיל, התקשורת העוינת והמפלגה הדמוקרטית השתגעו!״. הוא הוסיף: ״בהסתמך על הטירוף והעוינות חסרת ההיגיון מצד התקשורת והדמוקרטים, לא נמשיך להחשיב את טראמפ נשיונל דוראל, מיאמי, כאתר המיועד לארח את ה-G-7 ב-2020. נתחיל במהרה בחיפוש אחר מקום אחר, כולל האפשרות של קאמפ דיוויד, תודה!״.

 

ממשל טראמפ הצית מחלוקת מוקדם יותר השבוע כאשר הכריז על דוראל (שמו של מועדון הגולף) כאפשרות לאירוח ועידת ה-G-7 בשנה הבאה. בניסיון להגן על ההחלטה ראש הסגל של הנשיא מייק מולבאני, מסר ש״(דוראל) זה לא המקום היחיד. אבל הוא המקום הכי טוב״.

 

עם זאת, ההחלטה שהתקבלה חידשה את ההאשמות שהנשיא משתמש במשרתו כדי לקדם את ענייניו הפרטיים. לפי אחד הדיווחים, חברי קונגרס עובדים על גינוי רשמי של הבחירה, בטענה שהיא מפרה את הסעיף בחוקה האמריקאית, האוסר על גורמים רשמיים בממשל לקבל מתנות ממדינות זרות.

 

ברק אובמה השתמש בקמפ דייוויד, אתר נופש נשיאותי במרילנד, על מנת לארח את פסגת ה G-8 ב 2012.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x