$
עולם

בוטלו כל ההמראות, נעצרו כל הטיסות: המחאה השביתה את נמה"ת של הונג קונג

נמל התעופה נחשב לאחד העמוסים בעולם, ובכל יום עוברות בו כ-1,100 טיסות; משעות אחר הצהרים ייעצרו כל הטיסות היוצאות ממנו, ולמעט מטוסים שכבר נמצאים בדרכם אליו - גם טיסות נכנסות. זאת לאחר שאלפי מפגינים השתלטו על השדה

שירות כלכליסט 12:2312.08.19

לידיעת הנוסעים: נמל התעופה הבינלאומי של הונג קונג ביטל את כל ההמראות והנחיתות שמתוכננות להיום (ב'), למעט טיסות שכבר נמצאות באוויר בדרכן אליו. שהשיבושים נובעים מהתפשטות המחאה נגד הממשלה הסינית ברחבי העיר, ולאחר שאלפי מפגינים השתלטו על הנמל.

 

 

רשות שדות התעופה הודיעה כי החל משעות אחר הצהרים (זמן מקומי), יבוטלו כל הטיסות לאחר ארבעה ימים רצופים של הפגנות. בימים הראשונים, מדובר היה במספר מועט יחסית של מפגינים, אך לאחר שנפוצו דיווחים על אלימות משטרתית כלפיהם, היום נאספו בשדה התעופה כבר אלפי מפגינים.

 

הפגנה בנמל התעופה של הונג קונג הפגנה בנמל התעופה של הונג קונג צילום: רויטרס

 

 

"פעילות שדה התעופה בהונג קונג חוותה שיבושים נרחבים כתוצאה מהאסיפה הציבורית בשדה התעופה היום", נכתב בהצהרה רשמית של הרשות. "התנועה בשדה התעופה עמוסה מאד, וכל מקומות החנייה בחניונים תפוסים. מומלץ לא להתקרב לשדה התעופה".

 

 

מפגינים מחוץ לבניין הממשל המרכזי בהונג קונג מפגינים מחוץ לבניין הממשל המרכזי בהונג קונג צילום: רויטרס

 

 

ההפגנות בהונג קונג נמשכות כבר מאז יוני, על רקע ניסיון הממשל לקדם חוק שיאפשר הסגרת אזרחים לסין. החוק אמנם בוטל, אך הטריטוריה חווה את המשבר העמוק ביותר שלה מזה עשורים, ומהווה כאב ראש נוסף לנשיא סין שי ג'ינפינג, שמתמודד גם עם ההסלמה לאחרונה במלחמת הסחר מול ארה"ב.

 

 

 

על אף שבסין מאיימים להקשיח את התגובות נגד המפגינים, המחאות זוכות לתמיכה רבה בקרב 7 מיליון התושבים. שדה התעופה הבינלאומי של הונג קונג נחשב לאחד העמוסים בעולם, ועוברות בו בכל יום בסביבות 1,100 טיסות ל-200 יעדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x