שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

פמפרס השיקה חיתול חכם שיזהה בעצמו עד כמה הוא רטוב

שם המוצר החדש הוא "לומי", שיעקוב אחרי דפוסי צרכים ושינה של תינוקות באמצעות חיישן פעילות המותקן על קדמת החיתול - שיעביר את המידע לאפליקציה, כולל פרטי התינוק; הוא יסמן להורים שלושה מצבים: יבש, רטוב ורטוב מאוד

שירות כלכליסט 09:5822.07.19

כל ההורים מכירים את הניסיונות המגושמים לנסות ולגלות אם החיתול של התינוק רטוב או מלא. כעת, הודות לטכנולוגיה משופרת, בפמפרס מקווים להפוך זאת לזיכרון רחוק.

 

יצרנית החיתולים משיקה חיתול חכם. המותג החדש הנקרא לומי (Lumi by Pampers) יעקוב מתי התינוק עושה פיפי וינסה לזהות דפוסים. הוא יעשה זאת באמצעות חיישן פעילות שיותקן על קדמת החיתול. אותו חיישן יעביר את המידע לאפליקציה בטלפון הנייד. החיישן יוכל לעקוב גם אחר דפוסי השינה של התינוק. עם זאת, החיישן לא יעקוב אחרי פעילות הקקי של התינוק, וההורים יצטרכו בעצמם להבין מתי צריך להחליף חיתול מלוכלך.

 

 

מפמפרס נמסר כי האריזה כוללת מוניטור לתינוק ואספקת חיתולים לעשרה ימים. בשלב זה עוד לא פורסם כמה זה יעלה. האפליקציה תציג בפני ההורים שלושה מצבים אפשריים לחיתול: יבש, רטוב ורטוב מאד. "הורים לא ביקשו לקבל התראות על פיפי או קקי, הם רצו יותר משהו שיזכיר את השעונים החכמים", מסר דובר של פמפרס לאתר CNN. "חיישן התנועה מנטר את השינה של התינוק, ומכיוון שהוא מותקן על החיתול הוא גם יכול לזהות מתי החיתול רטוב".

  

  

המהלך מצד פמפרס מגיע לאחר שבאוקטובר האחרון השיקה יריבתה האגיס בקוריאה, גרסה משלה לחיתול החכם. גם החיתול הזה כולל חיישן שמעדכן את ההורים באמצעות הודעות לנייד כשצריך להחליף. בחברה מקווים להשיק את המוצר בקרוב גם בארה"ב.

 

 

 

 

עם זאת, בדומה למכשירי מעקב אחרים, החיתולים החכמים כוללים סיכוני אבטחה ופרטיות. למוניטורים ניתן לפרוץ וכל אפליקציה שאוספת מידע אישי עלולה לחשוף את המידע הזה להאקרים או ליצרנית האפליקציה.

 

לפי הודעת דובר פמפרס, הפרטים שייאספו כוללים את שם התינוק, מין, תאריך לידה וארכיון של 24 שעות של צילומים מהמצלמה. "אני רוצה להדגיש שאנחנו לוקחים ברצינות ענייני פרטיות ואבטחה", מסר הדובר. "רק בעלי החשבון יוכלו לגשת למידע על התינוק באפליקציה".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x