שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

מזכ"ל OECD: לבנקים המרכזיים בעולם נגמרה התחמושת

אנחל גורייה אמר כי מאז המשבר הפיננסי לבנקים לא נותרו עוד דרכים רבות לתמרץ את הכלכלה; זאת בשעה שהפד והבנק האירופי המרכזי מביעים נכונות להוריד ריבית; קרא למדינות שיכולות לעשות זאת - להגדיל הוצאות

שירות כלכליסט 12:2528.06.19

קרוב לעשור מאז הסתיים המשבר הפיננסי העולמי ונראה שלבנקים המרכזיים ברחבי העולם לא נותרו עוד דרכים רבות לתמרץ את הכלכלה, כך לדבריו של אנחל גורייה מזכ"ל הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD).

 

 

 

 

גורייה אמר את הדברים בשעה שבנקים מרכזיים גדולים כמו הפדרל ריזרב בארה"ב והבנק האירופי המרכזי, הביעו לאחרונה נכונות להוריד ריבית. שינוי המדיניות הזה הגיע על רקע מלחמת הסחר המתמשכת בין ארה"ב וסין, שכלכלנים רבים מזהירים כי תפגע אף יותר בכלכלה העולמית ההולכת ומאטה.

אנחל גורייה אנחל גורייה צילום: אלכס קולומויסקי

 

בראיון ל-CNBC אמר גורייה, השוהה עתה בוועידת G20 ביפן, כי העולם היה "נמצא במצב גרוע בהרבה היום" לולא הבנקים המרכזים שפעלו לתמרץ פעילות כלכלית בעשור האחרון. אולם, הוא הוסיף כי לבנקים המרכזיים הולכת ואוזלת ה"תחמושת".

 

לדבריו, "שיעורי הריבית נמצאים על אפס או קרובים לשם כמעט בכל מקום, ועכשיו אנחנו יודעים ששיעורי הריבית יישארו נמוכים לתקופה ארוכה יותר, וזה כל מה שהבנקים המרכזיים יכולים לעשות".

 

הוא הוסיף וטען כי הגיע הזמן שלמדיניות הפיסקאלית יהיה תפקיד גדול יותר בעידוד פעילות כלכלית. כלומר, שמדינות שיכולות להרשות לעצמן להגדיל את ההוצאות מבלי לסכן את מצבן הפיננסי צריכות לעשות זאת. "יש מדינות שמטפלות בחוב שלהן", אמר גורייה, "אבל יש מדינות שיש להן היכולת להגדיל הוצאות בצורה מבוקרת. לכן, מדיניות פיסקאלית מתואמת היא השלב הבא".

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x