$
תעשייה ופיננסים

פורד תקצץ 12 אלף משרות באירופה עד סוף 2020

כחלק מהמאמצים לחזור לרווחיות באזור, החברה תסגור 5 מפעלים באירופה, כולל בוויילס וצרפת ומפעל ייצור ברוסיה ותמכור מפעל בסלובקיה. פורד מעסיקה כיום 51 אלף עובדים ביבשת

שירות כלכליסט 15:1727.06.19

יצרנית המכוניות האמריקאית פורד הודיעה כי בכוונתה לקצץ 12 אלף משרות ברחבי אירופה עד סוף 2020, זאת כחלק מהמאמצים שלה לחזור לרווחיות באזור.

 

 

 

במסגרת התכניות, החברה תסגור 5 מפעלים באירופה, כולל בוויילס וצרפת ומפעל ייצור ברוסיה. כמו כן, היא תמכור מפעל בסלובקיה. עוד הודיעה החברה כי היא מצמצמת משמרות בקווי הייצור בגרמניה ובספרד.

  

ביל פורד, מנכ"ל חברת הרכב פורד ביל פורד, מנכ"ל חברת הרכב פורד צילום: תומריקו

 

פורד מעסיקה כיום 51 אלף עובדים באירופה באמצעות פעילויות שבבעלות ישירה שלה ומיזמים משותפים.

 

מהחברה נמסר כי היא מקווה שמרבית הקיצוצים יהיו באמצעות תכניות פרישה מרצון. "פרידה מעובדים וסגירת מפעלים הן ההחלטות הקשות ביותר שאנחנו נאלצים לקבל, ומתוך הכרה בהשפעה על משפחות וקהילות, אנחנו נספק תמיכה כדי להקל על ההשפעה", מסר סטיוארט

ראולי, נשיא פורד אירופה. "אנחנו אסירי תודה על הייעוץ המתמשך עם איגודי העובדים שלנו והשותפים. ביחד נתקדם הלאה ונתמקד בבניית עתיד ארוך טווח ויציב לעסקים שלנו באירופה".

 

ההודעה של פורד מגיעה במקביל לדיווח מצד איגוד יצרני המכוניות האירופי (ACEA) כי הביקוש למכוניות באירופה נמצא בירידה. לפי ההערכות, הרישום של מכוניות נוסעים באירופה יתכווץ ב-1% בשנה הנוכחית ל-15 מיליון מכוניות. זאת בעוד שהתחזית הקודמת דיברה על עלייה של 1% במספר המכוניות.

 

יצרניות המכוניות מתמודדות עם הצורך להגדיל את ההשקעות במכוניות חשמליות, היברידיות ואוטונומיות, זאת במקביל לכך שעליהן לשנות את המנועים של המכוניות שנוסעות על דלק כדי לעמוד בחוקים הסביבתיים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x