$
תעשייה ופיננסים

"צרפת מוכנה להפחית את חלקה ברנו למען ברית חזקה עם ניסאן"

כך אמר שר האוצר הצרפתי ברונו לה מר לסוכנות AFP. ביום חמישי האחרון נסוגה פיאט מהעסקה לרכישת מחצית מהאחזקות ברנו בעסקה בהיקף 35 מיליארד דולר. ממשלת צרפת מחזיקה ב-15% ממניות רנו

שירות כלכליסט 17:2809.06.19

שר האוצר הצרפתי ברונו לה מר אמר שצרפת מוכנה לוותר על חלקה בחברת רנו על מנת שזו תגבש את שותפותה עם חברת Nissan Motor, כך דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

 

 

לה מר אמר שפריז, שמחזיקה ב-15% ממניות רנו, עשויה לשקול להפחית את חלקה בחברה באם הדבר יוביל לברית "יותר מוצקה" בין החברות הצרפתית והיפנית, כך דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית מתוך ראיון שערכה עם השר. "אנו יכולים להפחית את חלקנו בהונה של רנו. זו אינה בעיה כל עוד בסוף התהליך יהיה לנו מגזר רכב יציב יותר וברית יותר יציבה בין שתי יצרניות הרכב ניסאן ורנו", הוא אמר ל-AFP.

ברונו לה מר, שר האוצר הצרפתי ברונו לה מר, שר האוצר הצרפתי צילום: איי אף פי

 

 

לה מר אמר קודם לכן שהממשלה הצרפתית פתוחה להיקשרותה של רנו לחברות אחרות, כל עוד מגזר הרכב הצרפתי נותר מוגן, ושהיא מוכנה לשקול כל עסקה של רנו עם פיאט קרייזלר שתכבד את בריתה של החברה הצרפתית עם שותפתה היפנית ניסאן.

 

פיאט נטשה ביום חמישי את הצעת המיזוג שלה עם רנו, שהיקפה היה צפוי להיות 35 מיליארד דולר, והאשימה את הפוליטיקה הצרפתית בחבלה בעסקה היסטורית שהייתה מביאה לעולם את יצרנית הרכב השלישית בגודלה אחרי טויוטה היפנית ווולקסואגן הגרמנית. הממשלה הצרפתית בירכה על תוכנית המיזוג, אבל חיבלה בה בכך שהתעקשה על שורת ערובות ווויתורים ששחקו לבסוף את סבלנותה של פיאט קרייזלר, כך אמרו מקורות לרויטרס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x