תעשייה ופיננסים

איל הקמעונאות הבריטי פיליפ גרין מואשם בתקיפה בארה"ב

מדריכת כושר מאריזונה טוענת שהבעלים של רשת ארקדיה נגע בה בצורה לא הולמת מספר פעמים. גרין מכחיש את ההאשמות

שירות כלכליסט 09:3101.06.19
כתב אישום הוגש בארה"ב נגד אייל הקמעונאות הבריטי פיליפ גרין המואשם בארבעה סעיפים של תקיפה. מאחורי כתב האישום עומדת מדריכת כושר מאריזונה שטענה כי הוא נגע בה בצורה לא הולמת מספר פעמים. הקורבן טענה בתלונתה במשטרה כי גרין חבט בישבנה. 

 

האירועים, שאותם גרין מכחיש, התרחשו באתר הנופש קניון ראנץ' ב-2016 וב-2018. לפי הודעת התובע של מחוז פימה, כל אחד מהאישומים הוא בעל עונש פוטנציאלי של עד 30 ימי מאסר. כמו כן, העונש יכול לכלול קנס של עד 500 דולר ושנת מאסר על תנאי על כל אחת מהעבירות.

 

חברת ארקדיה של גרין היא הבעלים של רשתות האופנה טופשופ, בורטון, דירותי פרקינס, אוונס, מיס סלפרידג' ו-Wallis. "סר פיליפ מכחיש נמרצות את ההאשמות נגדו והוא מאוכזב שהוגש כתב אישום בהיעדרו", נמסר בהצהרה שפרסמה ארקדיה. "אלו הן עבירות בדרגת חומרה נמוכה בארה"ב".

פיליפ גרין פיליפ גרין צילומים: גטי אימג'ס

 

 

עוד נמסר בהצהרה, כי עורך דינו של גרין ייצג אותו בבית המשפט וכי הוא אינו מחוייב להגיע באופן אישי. "בניגוד לטענות בתקשורת, אין טענות לתקיפה מינית", נמסר בהצהרה. השימוע הראשון במקרה נקבע ל-19 ביוני בבית המשפט במחוז פימה.

 

התביעה הזו נגד גרין מגיעה בתקופה שבה העסקים שלו נקלעו לבעיות, וקרוב ל-50 סניפים של הרשתות צפויים להיסגר, ביניהם 11 סניפים של טופשופ בארה"ב. חברי פרלמנט בבריטניה כבר קראו לו להשתמש בהונו האישי כדי לממן את הפנסיה של העובדים. ב-2016 קרסה רשת הכלבו BHS, שנה לאחר שגרין מכר אותה ב-1 פאונד בלבד. הוא נחשב באותה תקופה כאחראי לקריסה ואף הואשם כי בזבז את קרן הפנסיה של העובדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x