$
עולם

חברות התעופה הגדולות בארה"ב הכריזו: נוסעים ונוסעות יוכלו להרשם כחסרי מגדר

חמשת החברות הגדולות - אלסקה, אמריקן, דלתא, סאות'ווסט ויונייטד, אישרו כי בכוונתן להוסיף אופצית מגדר לא בינארי שבה יוכלו לבחור מי שלא מגדירים עצמם כגבר או אישה. חברות נוספות צפויות ללכת בעקבותיהן. "חברות התעופה האמריקאיות מעריכות גיוון והכללה" נמסר מאיירליינס פור אמריקה

שירות כלכליסט 13:2717.02.19

הנוסעים בארה"ב יוכלו בקרוב לבחור באופציה חדשה כשהם עונים על שאלת המגדר בעת הזמנת כרטיסי טיסה. חמש חברות התעופה הגדולה בארה"ב: אלסקה, אמריקן, דלתא, סאות'ווסט ויונייטד, אישרו כי בכוונתן להוסיף אופצית מגדר לא בינארי שבה יוכלו לבחור מי שלא מגדירים עצמם כגבר או אישה. חברות נוספות צפויות ללכת בעקבותיהן.

 

 

המעבר הזה לאופציות מגדר כוללניות יותר התאפשר לאחר ששני איגודי מסחר מרכזיים: איירליינס פור אמריקה (A4A) איגוד התעופה הבינלאומי (IATA), אמצו סטנדרטים בינלאומיים כוללנים יותר עבור כל הנוסעים. בעקבות ההנחיות של האיגודים, בנוסף לאופציות "זכר" או "נקבה" הקיימות כיום כשמזמינים טיסות, החל מה-1 ביוני החברות יוסיפו שתי אפשרויות נוספות "לא מוגדר" (unidentified) ו"לא מפורט" (unspecified).

 

ללא מגדר: חברת תעופה יונייטד טרנסג'נדר צ'ק אין ללא מגדר: חברת תעופה יונייטד טרנסג'נדר צ'ק אין צילום: United Airlines

 

השינוי עשוי להקל גם בתחום הבידוק הביטחוני, שמעורר לרוב קשיים בקרב אנשים בעלי מגדר לא בינארי, כולל נוסעים טרנסג'נדרים. הרגולציות בארה"ב מחייבות שהזהות המסמכים תתאים לזו של הנוסע או הנוסעת, בעקבות זאת נפוצו סיפורים רבים על הבדיקות הנוספות שבעלי מגדר לא בינארי נאלצים לעבור.

 

"חברות התעופה האמריקאיות מעריכות גיוון והכללה", נמסר בהודעה מטעם איירליינס פור אמריקה. "אנחנו עובדים קשה בכל יום כדי לענות על הצרכים של כל הנוסעים, תוך הענקת חוויית טיסה בטוחה, מאובטחת ומהנה".

 

כיום, יותר ויותר ערים ומדינות ברחבי ארה"ב מאפשריםלאנשים לבחור באופציית מגדר שלישית במסמכים רשמיים. כך למשל, אורגון, מיין, קליפורניה, וושינגטון הבירה וקולורדו הן בין המדינות שמאפשרות לסמן מגדר X ברישיון הנהיגה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x